Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Sophia Melnik Prestige 2005

Komentarze
Sophia Melnik Prestige 2005
Zupełnie nowa jakość.

Sophia Melnik Prestige 2005

Mówimy Sophia, myślimy – sikacz. Jak w każdym stereotypie, i w tym jest ziarno prawdy. Ale świat idzie naprzód, a Bułgaria w ostatnich latach dokonała naprawdę tygrysiego skoku. Decydujące okazało się przejęcie marki Sophia latem 2011 r. przez jakościowego inwestora – grupę Red Bull. Wraz z redizajnem etykiety doszło też do smakowej metamorfozy samego wina. Uprawy Mavruda i Malbeka na glebach tortońskich zmuszono do ciężkiej pracy. Dawny cienkusz zastąpiło wino pełną gębą, soczyste, intensywne, o bukiecie owoców leśnych i zbalansowanych taninach w smakowitej końcówce. Będzie doskonałym partnerem wszelkich past i mięs z grilla, pasuje też do dojrzałych serów. Przyda się dekantacja. Naprawdę atrakcyjne wino w swojej cenie, godne znaleźć się w piwniczce każdego konesera dionizjaku. (8,49 zł, szeroko dostępne w marketach i osiedlowych sklepach spożywczych)

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • pawelB

  NIe wyobrażam sobie tego wina bez dekantacji, sporo osadu w udanym 2005 roku, trochę opadów w sierpniu, ale wrzesień zaskoczył wszystkich Bułgarów piękną i słoneczną twarzą o obliczu promiennym, przyjaznym i ciepłym jak niekórzy prezesi tylko mają. Ręczny zbiór, wnikliwa selekcja na najdłuższej taśmie sortowniczej w Bułgarii. Wino zachwyca, ale nie podałbym go do past, o nie! Tylko pasztet z dzika, bażant, ragout z jelenia z sosem żurawinowym by zdołało podkreślić złozoność i aromat tego wina. Melnik to jedna z pierwszych odmian uprawianych przez człowieka, naukowcy się spierają, czy jest ojcem pinot noir, czy też matką, zdania są podzielone, rozkładają się po równo mniej więcej połowa na MOntpellier, połowa na Geisenheim. Można rozwiać tą wątpliwość tylko podczas degustacji w ciemno razem z tuzami z DRC czy Leroy.

  • Wojciech Bońkowski

   pawelB

   Stawiam, że matką.

 • Sentinel Jedi

  Czegoś tu nie rozumiem… Decydujące okazało się przejęcie przez Red Bull w 2011 roku, a oceniacie rocznik 2005?

  • Wojciech Bońkowski

   Sentinel Jedi

   Jak udało nam się dowiedzieć wina z 2005, 2006 i 2007 dojrzewały jeszcze w beczkach, a nowy właściciel dokonał zupełnie nowatorskiego kupażu i wypuścił wino na rynek dzisiaj o 7:30 rano.

   • Mateusz Papiernik

    Wojciech Bońkowski

    To dlatego widziałem za oknem dwa TIRy z logo Sophii jadące w stronę Tesco niedaleko mnie – a dziwiłem się, czemu w niedzielę. Teraz wszystko jasne.

 • Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
  Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
  Kuba

  To ja lecę po cały karton – na Wielkanocny stół będzie jak znalazł :)