Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Serradenari Barolo 2007

Komentarze
Serradenari Barolo 2007
No i ta cena!

Serradenari Barolo 2007

Pora wyposażyć się w butelkę na weekend. Najlepiej Barolo. W wydaniu młodej winiarni Serradenari jest to diablo atrakcyjne wino, bardzo owocowe, bogate, w smaku pełne, soczyste, o umiarkowanym kwasie i raczej miękkich garbnikach. Ale też nie wpada w żadnym momencie w przesadę, nie ma w nim kontrowersyjnych nut dębowych ani konfiturowych. Atrakcyjne do picia już dziś bez porzucania typowości. To jest proste, niezbyt ciężkie Barolo, ale to nie jest żaden ersatz. (Mój reportaż z Serradenari przeczytacie tutaj).

No i ta cena! Kosztuje zaledwie 89 zł. Wedle mojej pamięci w Polsce tylko pojedynczym Barolo (nie liczę podróbek z dyskontów) udawało się zmieścić poniżej magicznej granicy 100 zł. Poniżej 90 zł widziałem dotąd tylko Barolo Veglio z Magia del Vino (ale to nie ta sama klasa). Serradenari należy do najtańszych dobrych Barolo również we Włoszech, więc brawo dla importera za znalezienie tego klejnotu i postawienie na półce w cenie zbliżonej do włoskiej. Czyli jednak można.

Aha, i kolejna dobra wiadomość: rocznik 2008 będzie jeszcze lepszy. (89 zł, kupisz w Enoteca Tre Bicchieri w Poznaniu a także w Domu Wina tamże – zob. komentarze)

Źródło wina: próbowane na prywatnej degustacji.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Jakub Jurkiewicz

  My swego czasu próbowaliśmy Nebbilo od tego producenta i było wybornie za niecałe 50 zł. Szczegóły tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=0EnG6R8HsyM&feature=plcp

  Trzeba tylko dodać, że  Enoteca Tre Bicchieri  jest nieczynna do 22.09. włącznie.

 • Marta Kaszyńska

  Jest takie miejsce pod Poznaniem, gdzie można je kupić w wyraźnie niższej cenie. Mimo odległości do Centrum – warto się tam wybrać.

  • Zdjęcie profilowe Winicjatywa
   Zdjęcie profilowe Winicjatywa
   Anonim

   Marta Kaszyńska

   Może Pani śmiało napisać gdzie.

 • Paweł

  Cena w „outlecie” Domu Wina (wyprzedaż po obniżce 50%) była 83 albo 85 złotych za butelkę. Przez blisko dwa lata Dom Wina wystawiał to wino po 160 złotych. Nie wiem czy dla Pani Marty 6 złotych różnicy to „wyraźnie niższa” cena, ale biorąc pod uwagę że to wyprzedaż magazynu z 50% zniżką to lekko to naciągana reklama sklepu. Pozostałe wina są tam tradycyjnie w cenach zupełnie kuriozalnych. Choćby za blisko 400 złotych wystawione jest całkiem smaczne, flagowe wino od Glaetzer, tyle że w drogiej Wielkiej Brytanii kupowałem to wino za niecałe 41 funtów (to coś koło 210 złotych).