Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Seguin-Manuel Pouilly-Fuissé 2010

Komentarze
Seguin-Manuel Pouilly-Fuisse Vieilles Vignes 2010
Burgundia, ach Burgundia.

Seguin-Manuel Pouilly-Fuissé Vieilles Vignes 2010

Robert Mielżyński stwierdził, że ma w katalogu za mało burgundów i wprowadził parę etykiet od znanego hurtownika Seguin-Manuel. Urzekło mnie to Pouilly-Fuissé. Ma wszystko to, za co kochamy białą Burgundię i co ją odróżnia od innych win na świecie, nawet tych bardzo drogich i ambitnych Chardonnay fermentowanych w beczce, produkowanych dokładnie tą samą metodą co burgundy, a które i tak nie zbliżają się do tego smaku.

Wino jest bardzo bogate, z nutami miodu, orzechów, brzoskwiń, jest też wyraźnie beczkowe (masła, karmel), chociaż jest to beczka bardzo wysokiej jakości, świetnie odmierzona, ani przez chwilę niedominująca – i tym też biały burgund odróżnia się od wielu innych podobnych win na świecie.

Lecz przede wszystkim głębią smaku, złożonością, subtelną kwasowości podbijającą je jak dobra podszewka. Wino jest w każdym sensie tego słowa głęboko satysfakcjonujące i to pozwala nawet przełknąć nieniską przecież cenę. (99,50 zł, importer: Mielżyński, kupisz w sklepie w Warszawie i Poznaniu)

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Zdjęcie profilowe Marcin Jagodzinski
  Zdjęcie profilowe Marcin Jagodzinski
  Marcin Jagodzinski

  Ono jest takie B&W czy tylko na zdjęciu?

  • Wojciech Bońkowski

   Marcin Jagodzinski

   W oryginale jest miodowo–bure.

   • Dried Apricot

    Wojciech Bońkowski

    jakby w sepii? 

    • Wojciech Bońkowski

     Dried Apricot

     Tego słowa mi brakowało!

 • Zdjęcie profilowe Łukasz Kuszela
  Zdjęcie profilowe Łukasz Kuszela
  Łukasz

  „wino bogate”, „nuty miodu, orzechów” – ? to dziwne, jak je próbowałem (kilka dni po tym jak trafiły do Poznania czyli chyba w listopadzie) to czułem jedynie cytrusy, może brzoskwinie ale bardzo „blade”, styl przypominał niektóre po części tylko beczkowane Chablis, a tu „wyraźnie beczkowe”.. :) to pomyślałem sobie wtedy „degustuję za młode, nie otworzyło się”… może wtedy powinienem dać mu pooddychać ponad godzinę, albo próbować cieplejsze.. ?

  • Wojciech Bońkowski

   Łukasz

   No faktycznie ja piłem flaszkę pół dnia otwartą i potem jeszcze na drugi dzień, ale nie przyszło mi do głowy że aż tak się zmieniło. Temperatura na pewno istotna chociaż bym nie przesadzał, to nie jest Montrachet, 12° nie więcej.