Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

#Rozmowy o winie: Viognier

Komentarze

(Kliknij w odtwarzacz by wysłuchać audycji. Możesz także ściągnąć mp3 tutaj)

Startuje winiarskie radio Winicjatywa.fm! W pierwszej audycji Marek Bieńczyk, Wojciech Bońkowski i ich gość Sławomir Chrzczonowicz rozmawiają o Viognier. Co to takiego, dlaczego warto to pić i czy można pisać „Wionier”.

Na antenie degustujemy dwa wina: Domaine Mandeville Pays d’Oc Viognier 2011 (29 zł, Marks & Spencer) oraz Michel & Stéphane Ogier Viognier de Rosine 2011 (109 zł, Vinoteka13).

Domaine Mandeville Viognier 2011

M&S Ogier Viognier de Rosine 2010

Kolejną audycję planujemy nadawać na żywo z możliwością interakcji ze słuchaczami.

A Wy co sądzicie o winiarskim radiu? Chętnie poznamy Wasze komentarze.

Źródło win: Domaine Mandeville – zakup własny, Ogier – udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Jacek Taranko

    działa! :) słychać!

  • Bartek Wasiewski

     Właśnie skończyliśmy z żoną słuchać, jeszcze degustujemy :) Niestety wyposażyłem się tylko w butelkę z M&S, ominąłem Vinotekę, teraz trochę żałuję. Tym niemniej zjedliśmy do tego Les Rillettes pur Canard, pasowało. Podobny smak chyba mieliście na myśli, mówiąc o pasztecie. Druga butelka czeka na foie gras, faktycznie będzie dobrze smakować. Ale myślę, że makaron z zawiesistym sosem też by pasował – na przykład Carbonara, czy coś z delikatnym sosem grzybowym.

    Bardzo fajny pomysł z audycją, miło było usłyszeć całą trójkę, gratulujemy panu Sławkowi nagrody (zasłużonej!) za promocję wina w Polsce. Następnym razem wyposażymy się też we wszystkie butelki planowane do degustacji. Teraz trochę Wam zazdrościliśmy możliwości porównania dwóch różnych Wioni^H^H^H^H Viognier :)

    • Wojciech Bońkowski

      Bartek Wasiewski

      Dziękujemy za wysłuchanie i komentarz. Audycja była nagrywana jeszcze przed nagrodą dla Sławka Chrzczonowicza, stąd ani słowa na ten temat ;-)

  • Marcin Gęsicki

    Pomysł bardzo fajny. Dobrze się Was słucha. Brakuje mi tylko jednego: podczas audycji padają różne nazwiska bardzo dobrych winiarzy, nazwy posiadłości. Fajnie by było aby potem na portalu ukazały się adresy, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w regionie.
     

  • Grzegorz

    Świetny pomysł .Realizacja ,jak na pilotażowy odcinek ,też niezła. Małe kłopoty z dźwiękiem ,który zbyt czesto ‚uciekał’ ,szczególnie gdy ktoś z ‚drugiego planu’ chciał coś dopowiedzieć ,w pierwszym momencie był słabo słyszalny. Bardzo fajnie podany temat -wiedza w pigułce. Czekam na kolejne ,już ‚live’…
     p.s. Ktoś nie będący ‚w temacie’ mógł się przestraszyć tych siorbnięć .Ale ktoś ‚nie w temacie’ pewnie tu nie zagląda,więc… :) 

  • Lucas31

    Rewelacyjny pomysł.
    Przyłączam się do próśb o więcej.

  • Mateusz Papiernik

    Bardzo, bardzo fajnie się Was słuchało — dzięki! Fajna dawka wiedzy, ciekawych opinii, połączona z przyjemną lekką i nieformalną atmosferą całości. Zdecydowanie wrócę po kolejne i będę słuchał z dużym zainteresowaniem.

    Natomiast nie byłbym sobą, gdybym tego nie napisał — siedzi mi to jak wrzód na zadzie od zawsze przy Winicjatywowych filmach, a teraz wyszło w przypadku audio. Wybaczcie Panowie bezpośrednią szczerość. Jak na czołowy polski portal o winie, na jaki stara się kreować Winicjatywa, techniczny poziom realizacji dźwięku jest krytyczny i tak naprawdę nie przystoi nawet indywidualnym domorosłym bloggerom-podcasterom. Stworzenie przyzwoitego niskoszumowego środowiska nagraniowego do podcastowania to nie są w najmniejszym stopniu wysokie koszty, a dla potomnych zostanie materiał, który buduje dobre, profesjonalne wrażenie i którego dobrze się słucha. Bardzo by mnie ucieszyło, gdybyście popracowali nad techniką obok merytoryki, której Wam nie brakuje. Tak, by było do pary.

    • Wojciech Bońkowski

      Mateusz Papiernik

      Będzie lepiej ;-)

      • Mateusz Papiernik

        Wojciech Bońkowski

        Czekam niecierpliwie :-)

  • KK

    Bardzo dobry pomysł i realizacja. Tak nagrywana audycja sprawia,
    iż można się poczuć jak by siedziało się tuż obok tak szacownego grona.

    Osobiście polecam Viognier z cieplejszego Izraela które
    akurat bardzo dobrze gra z różnymi rodzajami sushi.

    Pozdrawiam
    KK 

  • Krzysiek

    Oczywiście merytorycznie świetnie, świetnie się słuchało. Do poprawki nieszczęsny dźwięk.

    Mógłbym prosić o jakieś szczegóły tej książki Hachette do której odniósł się Wojtek Bońkowski? Poszukuję właśnie jakiegoś źródła, które dostarczyłoby informacji typu jakie potrawy do konkretnych szczepów.

    • Sławek Chrzczonowicz

      Krzysiek

      Nie wiem czy dokładnie o tej Wojtek mówił ale np:  Mets et Vins w serii Petits Pratiques Hachette jakieś 60 stron bardzo tresciwych, lub większa encyklopedia Petit Larousse des vins, gdzie jest spory rozdzial o doborze win do potraw. No i wreszcie wydana po polsku w 2011 pozycja Wino i Jedzenie Evana Goldsteina. To ponad 270 stron poświęconych doborowi potraw do win z poszczególonych szczepów.  Swietnie napisana.
      pozdrawiam
      Sławek

      • reuptake

        Sławek Chrzczonowicz

        I jest w niej (trochę się jednak zdziwiłem) cały rozdział o Viognier.

    • Wojciech Bońkowski

      Krzysiek

      Mówiłem o tabelach połączeń które są w każdym roczniku przewodnika Le Guide Hachette des Vins. Chętnie prześlę skan.

      • monty

        Wojciech Bońkowski

        Jest też wersja na iOS Hachette Accord Mets & Vins za 1.79 EUR, jednak bez owej tabeli.

  • audycja sprzed kilku lat, ale bardzo interesująca