Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Quinta das Maias 2008

Komentarze
Quinta das Maias Dao Tinto 2008
Portugalska głębia.

Quinta das Maias Dão Tinto 2008

Ostatnia już flaszka portugalska na kanwie naszej niedawnej degustacji Portugalia Wino & Mniam. Dziś trochę inny przedział cenowy – butelka na specjalne okazje. Ale też to czerwone wino z chłodnego regionu Dão to jest smakowa ekstraklasa. Jest głębokie, złożone, wielowymiarowe: z każdym łykiem odkrywa się nowe smaki. Dużo owocu, w rodzaju raczej cierpko-kwaskowatym (czarne porzeczki, wiśnia), w smaku najpierw aksamit, a potem garbnikowy pieprz. Wino tak gęste znudziłoby się prędko, gdyby nie miało znakomitej kwasowości – ale to ma. Polecam do kaczki, pieczonego schabu, a może nawet – pomarzyć zawsze można – bażanta. (69–75 zł, importer: Vinest, dostępne m.in. w Winnicach Południa w Warszawie i internetowym sklepie Euro-Wino)

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera w ramach imprezy organizowanej przez Winicjatywę.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.