Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

„Prestiż” + Porto

Komentarze

Izabela Kamińska: W tym tygodniu polecam „Prestiż”. To film z 2006 r., ale może ktoś go jeszcze nie widział. A nawet jeśli widział, to jest duża szansa, że ma ochotę obejrzeć ponownie.

The Prestige Winicjatywa Porto
Doskonała obsada: Jackman, Bale i porto.

Reżyser Christopher Nolan potrafi robić filmy trzymające w napięciu i niegłupie (pamiętacie „Memento”?). „Prestiż” to historia dwóch magików tocząca się w klimatycznej, mroczno-mglistej XIX-wiecznej Anglii. Wchodząc za kulisy ich pokazów obserwujemy walkę iluzjonistów, których napędzają w życiu dwie rzeczy: pragnienie sławy i wzajemna nienawiść. Film precyzyjnie skonstruowany, którego nie mam zamiaru Wam zepsuć zdradzaniem jakiegokolwiek szczegółu. Dodam tylko, że mistrzami iluzji są tutaj doskonały Hugh Jackman i tajemniczy Christian Bale.

Wypiłabym do tego filmu porto – ulubione wino Anglików. Bo rozgrzewa, a klimat filmu dość rześki; bo film Was tak wciągnie, że warto mieć coś, co może powoli rozwijać się w kieliszku, przypominając o sobie co jakiś czas zapachem orzechów i miodu… Bo grany jest późno, a porto miło się pije na koniec dnia. Może więc to: Porto Cruz Tawny do kupienia w sklepach Winestory za 59 zł.

Film zobaczyć można w TVN w sobotę 18.02 o godzinie 22:40.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Piotr Kolodziejczak

  Świetny film, a Nolan zrobił jeszcze kilka innych niegłupich filmów, nieco nowszych od Memento, Mrocznego Rycerza do którego mam kilka pomysłów na wino i przede wszystkim zapierającą dech w piersiach Incepcję, do której wina sobie nie wyobrażam… :-)

  • Izabela Kamińska

   Piotr Kolodziejczak

    Że też nie wspomniałam o genialnej Incepcji! Dzięki Piotrze! To na pewno zachęci do oglądania tych, którzy nie widzieli jeszcze „Prestiżu”. Porto w dłoń i pijemy jutro zdrowie Winicjatywy i czytających nas winolubów!

  • Piotr Skoworodko

   Piotr Kolodziejczak

   Wino do Incepcji to dopiero wyzwanie, trzeba by coś halucynogennego;) taką wielowymiarowość może zapewnić chyba tylko dobry Tokaj:)

   • Piotr Kolodziejczak

    Piotr Skoworodko

     No tak, ale z Incepcją jest jak z wybitnym daniem. Sama jest tak przytłaczająca, że może nie starczyć uwagi na wino. Koncentrujemy się na filmie i nie zwracamy uwagi co pijemy… Nie ma na to po prostu czasu, tyle się dzieje. Chyba że jakiś może Malbec z Argentyny z dużym alkoholem i potężnym owocem. W pewnym sensie przy większej dawce będzie też halucynogenny… :-). Ale Tokaj też jest niezłą myślą… To może oba… to długi film…