Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

#Polscy winiarze: Krzysztof Fedorowicz

Komentarze
© Bartłomiej Kudowicz.

 Krzysztof Fedorowicz

Dawniej zajmował się sadownictwem i dziennikarstwem, jest autorem kilku książek, w tym powieści Grünberg. Teraz zajmuje się Winnicą Miłosz (powierzchnia nasadzeń liczy 2,5 ha), w której najważniejsze szczepy to pinot noir, pinot blanc, zweigelt, traminer, müller thurgau. Zbudował tam piwnicę winiarską z przetwórnią i salą do degustacji. Uczestniczy w tworzeniu winnicy w Zaborze, gdzie z powierzchni 3 ha chce uzyskiwać wina ekologiczne. W 2012 roku jego wino zostało wprowadzone do sprzedaży.

Dlaczego wino?

Winorośl w regionie zielonogórskim jest uprawiana od wieków. Zdecydowaliśmy się na vitis viniferę, ponieważ wokół naszej wsi krzewy tych odmian do dziś rosną w miejscach dawnych winnic.

Najtrudniejsze w produkcji wina w Polsce jest

 …to, że winiarstwo dopiero się odradza i nie dziedziczymy winnic (i związanej z tym wiedzy) po przodkach, jak ma to miejsce krajach o długich tradycjach winiarskich.

Pracę polskiego winiarza ułatwiłyby…

Programy pozwalające wyposażyć winnice w nowoczesny sprzęt do uprawy winorośli i produkcji wina.

Gdyby nie w Polsce, robiłbym wino w…

Chyba w ogóle nie robiłbym wina.

Moje winiarskie marzenie to…

5 ha pinot noir.

Przyszłość polskiego wina to…

Pinot nor.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.