Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Ollier Taillefer Les Collines 2009

Komentarze
Domaine Olllier-Taillefer Les Collines 2010
Świetna Langwedocja w uczciwej cenie.

Domaine Ollier Taillefer Faugères Les Collines 2009

Wino pochodzi z apelacji Faugères, która jako jedyna w Langwedocji szczyci się łupkowymi glebami. Efektem są wina o stosunkowo lekkim (jak na południe Francji) owocu i dobrej mineralnej strukturze.

Les Collines to najprostsza etykieta z Domaine Ollier Taillefer. Powstaje ze stosunkowo młodych krzewów odmian carignan, grenache i syrah. Winifikacja i starzenie odbywa się bez użycia dębowych beczek. Wino ma delikatne owocowe aromaty i gładką, pozbawioną chropowatości fakturę. Karafka uwalnia więcej owocu, ale i przed dekantacją wino sprawia przyjemność. Dokładając 15 zł dostaniemy pełniejsze i głębsze Grande Réserve 2009 tego samego producenta. Warto! (41 zł, Enoteka Polska)

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.