Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Novika kręci z Nino Franco!

Komentarze

„Bujać to my Panowie Szlachta”. Tyle, że miody pitne i wódeczka to już przeżytek. Chcecie pasować do towarzystwa – chwyćcie za kieliszek prosecco. Nino Franco będzie dobrym wyborem. Zwłaszcza na noc z Noviką!

Novika w SQ, z prosecco Nino Franco w tle!

Sobotnie popołudnie spędziłem w Winebarze Mielżyński w Poznaniu, na przekrojowej degustacji win z portfolio włoskiego producenta prosecco Nino Franco. Mieliśmy okazję zapoznać się z 7 etykietami, wśród których pojawił się mini-pion trzech różnych roczników (2012–2011–2010) Valdobbiadene DOCG Superiore di Cartizze. Osobiście wybieram 2012 i 2011. Najstarszy z roczników był zbyt chłodny, nadmiernie skalisty i zamknięty.

Degustację prowadził Robert Mielżyński.

Jednak moje zmysły prawdziwie uraczyło  Valdobbiadene DOCG Prosecco Superiore Rustico. Najwięcej owocu (zwłaszcza gruszka i brzoskwinia), sporo świeżości i cytrusowej kwasowości, ale i wyczuwalnej słodyczy. Solidne musowanie i czysta radość z picia. Jest tu wszystko, czego oczekuję od prosecco i właściwie wyższe etykiety nie są mi do szczęścia potrzebne.

Rustico - wszystko, co prosecco mieć powinno.

Zwłaszcza, gdy to samo wino trafiło do kieliszka podczas wieczornego koncertu Noviki w SQ, promującego jej nową płytę. Nie wyobrażam sobie lepszej metody dotarcia do grupy wiekowej zwyczajowo obecnej w klubie. Kieliszki na stolikach, butelki z prosecco w coolerach na barze. Inny świat! I choć obecność Nino Franco można było zaakcentować mocniej, to i tak chylę czoła. Niewielu bowiem stawia na młodzież, zwykle twierdząc, że to się nie opłaca. Zapominając zarazem, że to oni konsumować będą przez najbliższych kilkadziesiąt lat, zatem trzeba ich wychować do picia wina.

© Nino Franco.

Degustowałem i uczestniczyłem w koncercie i afterparty w poznańskim klubie SQ na zaproszenie importera Roberta Mielżyńskiego.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.