Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Niepoort Berek 2007

Komentarze
Niepoort Douro Berek 2007
Od jednego z wielkich Portugalii.

Niepoort Douro Berek 2007

Jest to podstawowe wino jednego z wielkich portugalskiego winiarstwa – Dirka Niepoorta. Jak we wszystkich jego winach, nacisk położony jest na równowagę i dobrze zaznaczoną strukturę. Wino nie epatuje mocą aromatów, a ekspresja owocu podporządkowana jest ogólnej harmonii.

Nie szukajcie „Berka” za granicą, gdyż ten sam trunek trafia do innych krajów pod różnymi nazwami. Etykiety powstają we współpracy z pochodzącymi z danego kraju artystami i nawiązują do lokalnych powiedzeń i zabaw. Wino doczekało się już wielu narodowych edycji, a polską zaprojektował Andrzej Mleczko. (52 zł, importer: Atlantika)

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Grzegorz

    Kupaż touriga franca,touriga nacional i tinta roriz jest moim ulubionym  zestawieniem portugalskim. A to własnie przeważa w tym winie. Polecam poczekać na aromaty ok 1h po otwarciu-wyraźnie się uwalniają  . W ustach bardzo przyjemne , gładkie, delikatne taniny . Tylko 20% dojrzewa w beczkach francuskich i to chyba jest receptą na jego długo pozostające uczucie świeżości i lekkości. Być może trwa jeszcze u Importera promocja świąteczna ,kiedy było do kupienia po 45pln. 

  • Wojciech Bońkowski

    Wypada dodać że importowana tego wersja „Ubuntu” 2008 dostępna jest za ok. 42 zł w Leclerku.