Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Marramiero Punta di Colle Chardonnay

Komentarze

Marramiero Colline Pescaresi Chardonnay Punta di Colle 2008

Mówi się, że mężczyźni są jak wino. Próbując tej butelki z Abruzji pomyślałam sobie, że wina są jak kobiety. Niektórym dobrze jest w mocnym makijażu, inne lepiej wyglądają bez umalowanych ust, wytuszowanych rzęs i pokreślonych kredką oczu. Chardonnay jest jak przeciętnej urody blondynka, która żeby się wyróżniać, potrzebuje nieco różu na policzkach.

Marramiero Colline Pescaresi Punta di Colle Chardonnay 2008
Urocza blondynka.

Ta flaszka od Marramiero ma tego makijażu całkiem sporo, ale pasuje do jej imidżu. Spędziła aż 16 miesięcy we francuskim dębie. Mimo to aromaty pochodzące od beczki (tutaj wanilia, krówka i cynamon!) nie tłumią zapachu owoców (bardzo dojrzałych brzoskwini i moreli). Wino ma też dużo ciała (alkohol na poziomie 14,5%), przez co wydaje się tłuste i gęste jak oliwa z oliwek. Kwasowość na przyzwoitym poziomie. Nie za mało, by mdlić i nie za dużo, by odstraszać. Ja poczułam w nim także zapach, który kojarzy mi się z początkiem wakacji – kwitnące akacje. Niech to będzie dodatkową zachętą do skosztowania! Świetny wybór na randkę nie tylko z blondynką. (88 zł, kupisz w Dekanter.pl)

Joanna Kołodziejczak

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.