Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Mancura Merlot 2009

Komentarze
Mancura Merlot 2009
Proste, świeże i smaczne.

Najlepsze tanie wino wczorajszej degustacji win z Chile. Proste jak podanie dłoni, ładnie owocowe (śliwki i wiśnie), z butów nie wychodzi beczkowa słoma. Przyjemnie świeże, z polotem, pije się świetnie. Mancura to tańsza etykieta bardzo solidnej grupy Vistamar / Morandé. Z innych wersji Mancury podobało mi się aromatyczne Sauvignon, przyzwoite jest Chardonnay, natomiast nie polecam Carménère, które w roczniku 2010 jest zupełnie nieudane. (ok. 24 zł, importer: Atlantika, szeroko dostępne w supermarketach m.in. Leclerc)

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • edyta

  W Kauflandzie niedawno można było kupić w promocji za 17 zł (z groszami)

 • Zdjęcie profilowe Jacek Piatkowski
  Zdjęcie profilowe Jacek Piatkowski
  Rurale

  Precyzując, Mancura to samodzielna winiarnia, tyle że należąca do tej samej grupy kapitałowej co Morande i Vistamar (Grupo Belen). Ma własne marki/linie win – Etnia, Leyenda i Guardian. Belen jest też właścicielem restauracji House Casa del Vino w dolinie Casablanca, gdzie przy okazji w sklepie można kupić wszystkie butelki z winnic, których właścicielem jest Belen. Niestety tutaj restauracje działające w winnicach są czynne z reguły do 17 co nie jest dla mnie do końca zrozumiałe.

  • Wojciech Bońkowski

   Rurale

   Może spieszą się z powrotem do miasta? ;-)

   Wydaje mi się że w poprzednich rocznikach jako podmiot butelkujący wskazana była Vińa Morande, ale może się mylę. Pozdrawiam!

 • Zdjęcie profilowe Jacek Piatkowski
  Zdjęcie profilowe Jacek Piatkowski
  Rurale

  Bardzo możliwe że się spieszą. Neal Martin z WA opublikował bardzo krytyczny raport o chilijskich winach. Mają się nad czym zastanawiać:)

 • Zdjęcie profilowe Klf Rrgg
  Zdjęcie profilowe Klf Rrgg
  klf

  Wczoraj piłem Chardonnay – bardzo fajne wino, proste ale bardzo fajne.