Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Note Bleue 2012

Komentarze

Les Maitres Vignerons de Saint-Tropez Cotes de Provence Rose Note Bleue 2012 butelka

Les Maîtres Vignerons de la Presqu’Île de Saint-Tropez Côtes de Provence Rosé Note Bleue 2012

Inagurujemy sezon na róż! Mimo tasiemcowej nazwy to wino jest pyszne. Niezwykle subtelne, aluzyjne, jak tytułowa „błękitna nuta”. Ktoś kiedyś napisał o różowych winach z Prowansji, że to takie wina–nic, kwant smaku i nic więcej. Muszę powiedzieć, że przy pierwszym łyku ten kwant nieomal zwalił mnie z nóg swoją soczystością i smakowitością. Co prawda całkiem lubię konkretne, malinowe rosé z takiej Nawarry czy Apulii, ale doceniam też elegancję i szyk wina z Prowansji.

Pamiętajmy o dwóch rzeczach. Bardzo mocno ochłodzić (5 stopni – przydaje się zamrażarka, przypominam nasze wideo sprzed roku o chłodzeniu win). No i czymś zagryźć, wina z Prowansji to lubią: sałata, kozi ser, szparagi, ale nawet i krewetki. Błękitno-różowy sezon uznaję za owarty! (34 zł, kupisz w sklepie Mielżyński w Warszawie i Poznaniu)

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.