Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Laurent Miquel Syrah-Grenache 2010

Komentarze
Laurent Miquel Pere & Fils Syrah Grenache 2010
Francuska codzienność.

Laurent Miquel Père & Fils Syrah–Grenache 2010

Langwedocja to region o wielu twarzach, wspaniałych długowiecznych win Daumas Gassac czy Grange des Pères i tanich sikaczy kupowanych „z węża” w przydrożnych spółdzielniach. Win białych kompletnie utlenionych albo cudownie głębokich i mineralnych. Langwedocja to przede wszystkim jednak Francja codzienna. Kieliszek wina czerwonego jak rubin do plasterka szynki i bagietki z serem. Najlepszymi towarzyszami codzienności są winiarscy Flip i Flap, czyli Syrah i Grenache. Pierwszy daje winu dużo pieprzu, drugi słodki owoc. Leciutki garbnik będzie dobrze pasował do jedzenia. Solidne wino, do którego z przyjemnością się wraca, jak do bagietki z serem. (39 zł, importer: DELiWINA, wino szeroko dostępne w sklepach specjalistycznych m.in. Alewino, Wine Corner)

A jeżeli podoba się Wam to wino, zróbcie kolejny krok i spróbujcie fantastycznego Corbières Le Fournas z tego samego źródła (62 zł).

Domaine Sainte Croix Hautes Corbières Le Fournas 2009

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.