Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Lafkiotis Moschofilero 2012

Komentarze
Lafkiotis Moschofilero 2012
Idealne na lato ;-)

Lafkiotis IGP Peloponnese Moschofilero 2012

Może w tym roku po prostu nie będzie wiosny? Może trzeba pogodzić się z tym faktem i przeskoczyć bezpośrednio do lata? Z mrozu w upał, z porto w verde. Albo w moschofílero.

Lafkiotis Moschofilero 2012 to wino w 120% na lato. Prawie bezbarwne, z lekkim zielonkawo-żółtym odcieniem. Pachnie jak rabatka obsadzona różami, jest to jednak zapach inny, bardziej zwiewny niż ciężka różaność gewürzraminerów. W ustach leciutkie, wytrawne, cytrusowo-ziołowe, z niezłą kwasowością, pije się świetnie. 12% alkoholu na etykiecie głównej, 11,5% na kontretykiecie, prawda leży pośrodku, a raczej wewnątrz butelki. Jest to wino, które wprowadza w dobry acz bezrefleksyjny nastrój. Nie skłania do rozważań o przemijaniu (choć to już rocznik 2012… jak te lata lecą!) czy o problemach finansowych kraju, z którego pochodzi. Wino pasujące i do owoców morza i do owoców sadu. Pasujące właściwie do wszystkiego, jeśli tylko na zewnątrz jest 30 stopni w cieniu.

Sprowadza je firma SIS Siguri Sinergasia, a nabyć je można w sklepie internetowym Smaki Grecji w nieco zbyt poważnej cenie 37,99 zł , a także na jarmarku produktów regionalnych w warszawskim Blue City, który potrwa do 28 kwietnia.

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.