Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

La Pèira Les Obriers 2015

Komentarze

La Pèira Les Obriers 2015

La Pèira to kultowa garażowa winiarnia z Terrasses du Larzac w Langwedocji, którą niedawno dodał do swego imponującego katalogu Robert Mielżyński. Jej dwa czołowe wina, Les Flors i La Pèira, są naprawdę drogie (165 i 345 zł), zatem z ciekawości sięgnąłem po podstawową – też nietanią etykietę. Rzadko spotykany mariaż szczepów carignan i cinsault okazał się piękny i fascynujący. Lekki jak pędzel wielkiego malarza, świeży jak źródlana woda, do której wrzucono czerwone porzeczki, czysty jak wielkie burgundy – w istocie smakuje bardziej jak chambolle niż mięsiste, surowe wina z Langwedocji, choć z czasem odsłania taniny, ostre jak kocie pazury. Dzieło sztuki (78 zł). ♥♥♥♥

źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.