Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Konkurs Chile rozstrzygnięty!

Komentarze

Konkurs Chile rozstrzygnięty!Dziękujemy za liczne nadesłane odpowiedzi. Oto te prawidłowe:

1. W Chile przez wiele lat uprawiano odmianę Carménère w przekonaniu, że to Merlot. Podobna pomyłka dotyczy również białych odmian winorośli. Która z którą została pomylona? Chodzi o Sauvignon Blanc pomylone z Sauvignon Vert (Sauvignonasse).

2. Jak nazywa się najbardziej na południe wysunięty region winiarski (z apelacją DO) w Chile? Najbardziej południowym regionem winiarskim (poza uprawami eksperymentalnymi) jest Sur / Southern Region, a apelacją DO – Malleco (obie odpowiedzi zaliczaliśmy jako prawidłowe).

3. Która popularna marka chilijskiego wina powstała na kanwie legendy o diable strzegącym piwnicy? Oczywiście chodzi o Casillero del Diablo.

Podwójne  zaproszenia na degustację otrzymuję: Monika Danowska, Robert Jankowski, Mariusz Jasiura, Beata Michalska, Mateusz Papiernik. Zapraszamy już jutro 8 marca 2012 do warszawskiego hotelu Hyatt  godz. 13:30-18:30.

Wkrótce na Winicjatywie kolejne konkursy!

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.