Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

John Borrell – inna adrenalina

Komentarze

Niegdyś korespondent wojenny, dziś właściciel klimatycznego pensjonatu, importer win i producent jakościowej wódki. Swoim życiem mógłby obdzielić kilkanaście osób. Poznajcie Johna Borrella.

John Borell. © Maciej Nowicki

Ta biografia zasługuje na książkę. Zresztą tak właśnie się stało. The White Lake, spisana przez samego Borrella historia jego 20 lat spędzonych w Polsce, ale i obejmująca lata wcześniejsze, została wydana w 2014 roku w Londynie. Niedługo później ukazało się także polskie tłumaczenie – Nad Jeziorem Białym, wzbogacone o szereg ciekawych fotografii. Dla nas, Polaków, momentami jest to smutna lektura, boleśnie obnażająca patologie urzędów, lokalnych władz i służb mundurowych, ale zdecydowanie warto ją przeczytać.

Zaprenumeruj już teraz!
i zyskaj dostęp do treści online, zniżki na imprezy oraz szkolenia winiarskie!

Zaprenumeruj!