Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Perrier Roussette de Savoie 2009

Komentarze
Roussette de Savoie, Francja, Altesse, wino dnia
Może pokłonów przed nią nie biję, ale mam szacunek.

Jean Perrier & Fils Roussette de Savoie 2009

To nie jest wino dla wszystkich. Szczep Altesse (można przetłumaczyć jako: „jej wysokość”) daje wina aromatyczne, lecz zadziwiająco charakterne. Nos nastraja wakacyjnie (cytrusy, nutka ciepłej wanilii, jak w budyniu waniliowym), na podniebieniu owoce zamieniają się w cierpkość i gorycz skórki cytrynowej. A po chwili mamy niesamowitą oleistość, która utrzymuje się w ustach długie minuty. Wysoka kwasowość chętnie połączy się z jedzeniem, ja jednak zdecydowałam się na pierwszy kęs dopiero po dłuższym czasie. To wino zachęca do kontemplacji. Jej Wysokość nie jest przystępna, siedzi wysoko na tronie i ma zadartą głowę. Ale jakże jest piękna… (33 zł, Leclerc)

Źródło wina: zakup własny autorki.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.