Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Zapraszamy do Hiszpanii!

Komentarze

Drodzy Czytelnicy!

W najbliższy czwartek 27.09 o godz. 12:00 w Warszawie w Reducie Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej 10 odbędzie się VIII Wystawa Win Hiszpańskich w Polsce. Tegoroczne hasło to „Hiszpania nieodkryta”. To nadzwyczajna okazja do spróbowania kilkudziesięciu znakomitych win hiszpańskich i porozmawiania z ich twórcami.

VIII Wielka Wystawa Win Hiszpańskich

„Hiszpania nieodkryta” to degustacja przeznaczona tylko dla branży. Na szczęście jest Winicjatywa :) Mamy dla Was trzy podwójne zaproszenia. A w ramach bonusu także znakomitą książkę „The New and Classical Wines of Spain„. Nagrody rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na dwa konkursowe pytania:

1. Hiszpania to ojczyzna odmiany Tempranillo. Podaj przynajmniej 3 inne nazwy tej odmiany, pod którymi występuje ona w Hiszpanii.

2. Co oznacza skrót DOCa. i jakie miejsca mogą używać go na etykietach swoich win?

Na odpowiedzi wysyłane poprzez formularz kontaktowy czekamy do środy 26.09 do godz. 12. Udanej zabawy!

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Anonim

    Drodzy Czytelnicy!

    Oto prawidłowe odpowiedzi:
    1. Cencibel, Ull de Ilebre, Ojo de libre, Tinto Fino, Ull de Llebre, Tinto del Pais, 

    Tinta de Toro i wiele innych nazw, pod którymi kryje się odmiana Tempranillo.2. DOCa to skrót od Denominación de Origen Calificada. Tą kategorią mogą posługiwać się tylko dwa regiony Hiszpanii: Rioja od 1991 roku oraz Priorat od 2009.

    Już znamy zwycięzców. Nagrodę główną: podwójne zaproszenie i książkę „The New and Classical Wines of Spain” otrzymuje: Łukasz Stępiński.Dwie kolejne wejściówki trafiają w ręce: Dominiki Orłowskiej oraz Jacka Taranko.Zwycięzy otrzymają informację e-mailem odnośnie sposobu odbioru nagrody.Dziękujemy bardzo za wszystkie odpowiedzi konkursowe!

  • gość

    Witam
    Mam pytanie w książce Kevina Zralyego jest napisane iż są 3 apelacje należące do DOCa kto ma racje :).
    Pozdrawiam

    • deo

      gość

       Są 2. Ribera d. D. miała być trzecią, ale na razie nie jest :-)

      • TKM

        deo

        Choć to fakt powszechnie odnotowany, warto dodać, że DOCa regularnie pojawia się tylko na Rioja. Na etykietach Prioratu, ze względu na odmienność jęz. katalońskiego, bardzo często, a właściwie częściej, zobaczymy DOQ.