Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Ghiomo Arneis Inprimis 2011

Komentarze
Ghiomo Langhe Arneis Inprimis 2011
Niespodziewana pyszność.

Ghiomo Langhe Arneis Inprimis 2011

Najlepsze wino wczorajszej degustacji Vininovy. Wino, którym się zachwycam od dawna – jest jednym z ukrytych skarbów Italii. Szczep Arneis, który zwykle daje bardzo proste wino do smacznego wypicia w ciągu roku, tutaj przemienia się w coś w rodzaju śródziemnomorskiego Rieslinga: ma fantastyczną cytrusową świeżość, mineralność, głębię smaku, potencjał na kilka lat starzenia (choć jest to wino bardzo atrakcyjne za młodu). Dzieła zniszczenia dopełnia lekka goryczka charakterystyczna dla Arneis, co budzi apetyt i sprawia, że bardzo szybko sięga się po kolejny kieliszek. 63 zł to sporo za Arneis, ale czy dużo za wysokiej klasy Rieslinga? Przekonajcie się sami (importer: Vininova, kupisz m.in. w sklepie firmowym w Poznaniu i nowootwartym w Warszawie)

Źródło wina: próbowane na publicznej degustacji organizowanej przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Hun

    zachwyt nad tym Arneis czy ogolnie nad Arneis? :) bo ja wychowany na Arneis Giacosy

  • Wojciech Bońkowski

    Arneis w ogóle jest fajne ;-) Ten od Giacosy jest trochę bardziej bogaty, ekstraktywny, u Ghiomo wychodzi rzadka w tym szczepie w takiej proporcji mineralność.