Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Degani Amarone La Rosta 2008

Komentarze

imageFratelli Degani Amarone della Valpolicella Classico 2008 Dawno nie piłem tak dobrze wyważonego Amarone. Piłem je, piłem i nie miałem dosyć, co jak na ten typ wina jest rzadkością. Tzw. współczynnik pijalności jest na rekordowym poziomie. 15,5% jest dobrze schowane (a w dobie Amarone po 17% to i tak mało), owoc jest świeży, niezamulony cukrem i czekoladą. Nuty czekoladowe są obecne, ale w rozsądnym wymiarze. Są też przyprawy, śliwki, galaretka śliwkowa. Wytrawne z lekką goryczką na końcu, takie jakie powinno być Amarone zamiast paskudnego cukru resztkowego. No i ta cena! 125 zł, czyli dwa razy mniej niż różne medalowe, porównywalne Amarone. (kupisz w sklepie internetowym Adex Wina) Źródło wina: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.