Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Lurton Salamandra 2010

Komentarze

 Lurton Salamandra 2010

François Lurton Castilla y León Salamandra 2010

100% tempranillo, vino de la tierra de Castilla y León czyli wino regionalne (odpowiednik francuskiego vin de pays czy włoskiego IGT) z największego hiszpańskiego regionu – Kastylii. 14,5% alkoholu, mocny owoc, leżakowało we francuskim dębie, od dużego producenta, który ma swoje winnice we Francji, Hiszpanii, Argentynie i Chile, niedrogie. Kto ma ochotę na kieliszek?

Ja po takiej rekomendacji nie miałem, ale w końcu sam poprosiłem, żeby właściciel wine baru coś polecił, więc nie wypadało odmówić. Okazało się, że czasem warto ludziom zaufać. Wino, gdyby kierować się powyższym opisem, powinno być typowym supermarketowym dżemem z alkoholem. Tymczasem było wielowymiarowe – oprócz bogatego, świeżego owocu, lekko zaznaczonej beczki pojawiały się po chwili nuty pieprzne, ziołowe, wręcz ziemiste. Co ciekawe, nie traciło życia po 2–3 dniach w otwartej butelce, wspomniane nuty ziemiste oczywiście powoli wypierały owoc, ale nadal trzymało formę.

Nie jest to wino kontemplacyjne, wyrafinowane, ale w sam raz nadaje się do tego, by w sobotni wieczór usiąść przy nim z grupą przyjaciół w sopockim wine barze, przegryzać tapas i śmiać się głośno, okazując w ten sposób niezgodę na świat w odcieniach szarości. (importer: Millesime Wino i Spirytualia, kupisz za 44 zł w wine barze Millesime – wkrótce zmiana nazwy na W Dobrym Gronie, do konsumpcji na miejscu trzeba doliczyć 25 zł korkowego; dostępne na kieliszki).

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.