Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Francesco Rinaldi Barolo 2007

Komentarze
Francesco Rinaldi Barolo Enoteka Polska
Luksus niedzielny.

Francesco Rinaldi Barolo 2007

Barolo to najsłynniejsze wino włoskie. Ponieważ jest takie słynne i ponieważ drogo kosztuje wyprodukowanie go (m.in. z winnic uzyskuje się mało plonu, a wino musi obowiązkowo leżakować ponad 3 lata), Barolo jest winem drogim. Co prawda niektóre sklepy usiłują nas przekonać, że da się je kupić już za 30 zł, ale nie wierzmy im. Jakość musi kosztować, a Barolo bez jakości jest jak aromat identyczny z naturalnym.

Z drugiej strony nie dajmy się zwariować, że Barolo musi kosztować ponad 200 zł. W cenie 100–140 zł da się znaleźć sensowne butelki. Tak jak to klasyczne, aromatyczne Barolo of Francesco Rinaldiego. Niezbyt ciemny kolor, kwiatowo-wiśniowy bukiet, zadziorne garbniki i kwasowość – to naprawdę typowe Barolo dobrej klasy. Owocu jest dużo dzięki temu, że 2007 był ciepłym rocznikiem, raczej nieprzeznaczonym do długiego starzenia. Od tego wina warto zacząć znajomość z Barolo. Znajomość, która – znając życie – będzie trwała całe życie. (135 zł, Enoteka Polska)

Źrodło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Sstar

  Serradenari i można taniej. Np. w Enotece Tre Bicchieri. Prawdziwa to okazja?

  • Wojciech Bońkowski

   Sstar

    Taniej, słodziej i miękcej.

 • Izabella Drob

  Custoditur BAROLO Riserwa 2007 to niestety wino miernej klasy. W E.Leclerc jego cena to 99,99 zł. Odnoszę wrażenie, że nie sięga nawet do pięt bułgarskiej Sofii, brak aromatu, w smaku nijakie, bez wyrazu, Oszustwo w każdym calu. Nie wiem, czy producenta, czy sprzedawcy, że foruje tak wysoką cenę za tak marne wino.