Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Forum

Terra Benedicta The Land of Hungarian Wine

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.. Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

 • Ukazała się całkiem niedawno najnowsza książka dotycząca węgierskich win pt: „Terra Benedicta The Land of Hungarian Wine”, autorstwa Gabriella Mészáros, András Nagymarosy i Gábor Rohály.

  Książka możemy kupić w dwóch wersjach językowych: angielskiej lub węgierskiej. Na 248 bogato ilustrowanych stronach autorzy przedstawiają historię i teraźniejszość węgierskiego winiarstwa. Piszą o uprawianych odmianach winorośli, charakteryzują poszczególne regiony winiarskie. Możemy zapoznać się z sugerowanymi połączeniami kulinarnymi oraz dowiedzieć się wielu innych interesująch rzeczy na temat węgierskiego winiarstwa.

  Myślę, że jest to dzisiaj najbogatsza i najbardziej aktualna pozycja książkowa dotycząca węgierskich win i każdy ich miłośnik powinien ją mieć.

  Nie wiem, czy książka ta jest dostępna w ofercie jakiejś księgarni internetowej, ja swoją kupiłem poprzez bezpośredni kontakt z autorką (link kontaktowy w poniższym artykule: http://www.hungarianwines.eu/2017/08/22/a-comprehensive-book-on-hungarian-wines-pre-order-now/ ).

  Odpowiedz
 • Na zachęte kilka zdjęć z książki. :-)

  • Winicjatywa

   Grzegorz Capała

   To naprawdę dobra wiadomość, bo pierwsze wydanie (2003) było naprawdę wtedy kopalnią wiedzy.

   • Wojciech Bońkowski

    Panie Wojciechu,

    Teraz Pańska kolej!!!

    W przyszłym roku mija dziesiąta rocznica ostatniego wydania innego wiekopomnego dzieła. ;-)

    Wina Europy 2009 (wydanie 2008,2009) również były wtedy kopalnią wiedzy i książką bez której prawdopodobnie nigdy poważnie nie zainteresował bym się winem.

    Najwyższa pora na Wina Europy 2018!!! -)

    • Winicjatywa

     Grzegorz Capała

     Proszę do Marka Bieńczyka to skierować. To on jest hamulcowym.

     • Wojciech Bońkowski

      Eeee Panie Wojciechu, ma Pan zapewne większy wpływ na Pana Bieńczyka niż taki maluczki jak ja… ;-)

     • Winicjatywa

      Grzegorz Capała

      W tej sprawie obaj mamy taki sam – żaden :-)

     • Wojciech Bońkowski

      Wojtku,
      jakich apeli jeszcze trzeba by uprosić Was o nowe Wina Europy? Toż to biblia polskich sommelierów, ja osobiście przeczytałem osiem razy od deski do deski plus setki razy fragmenty wybrane. I myślę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem.

     • Paweł Parma

      Nie jestem sommelierem (i takowych aspiracji również nie posiadam) jeno przeciętnym winopijcą, ale również jestem tym przypadkiem. ;-)