Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Finca Enguera Blanc 2011

Komentarze
Finca Enguera Valencia Blanc 2011
Owoce, za przeproszeniem, egzotyczne.

Finca Enguera Valencia Blanc 2011

Ciekawe białe wino hiszpańskie o intensywnym zapachu i smaku owoców egzotycznych. Zazwyczaj gdy czytam o jakimś winie, że smakuje owocami egzotycznymi, uciekam gdzie pieprz rośnie. Jest to bowiem evergreen wszelkich głupawych opisów na tylnych etykietach, pisanych zwykle przez osoby, które danego wina nie miały w ustach. Gdy się nie wie co napisać, zawsze można strzelić, że wino ma smak owoców egzotycznych (czerwone – owoców leśnych) i pasuje do makaronu (dojrzałych serów). Otóż to wino aż bucha papają, mango, kiwi i passiflorą. Do tego ma bardzo przyzwoitą kwasowość i naprawdę smakowało mi z makaronem. Powstaje ze szczepu Verdil w apelacji Valencia, która ma sukcesy (sukcesiki) raczej w winach czerwonych.

Tym winem przedstawiam Wam nowy, ciekawy sklep winiarski Czerwone Wino na ul. Stępińskiej w Warszawie (zobacz na mapie). Właściciel Jacek Mistak zebrał tu bardzo ciekawą selekcję win z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i Rumunii od mini- i mikroimporterów takich jak Interwin, Wine Republic, Symfonia Trunków czy Livin. Finca Enguera sprowadza właśnie ten ostatni. Wybór win jest bardzo ciekawy, a ceny już od dwudziestu paru zł. Z pewnością wrócę tu po ciekawą flaszkę z Portugalii lub Hiszpanii. A win z Hiszpanii i Włoch będzie można spróbować w najbliższy weekend w godz. 12–17 w Café Roskosz na ul. Wiolinowej 2a w Warszawie.

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.