Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Suipacha Cabernet Sauvignon 2011

Komentarze
Família Otero Ramos Mendoza Suipacha Cabernet Sauvignon 2011
Z ziemi argentyńskiej do Polski.

Família Otero Ramos Mendoza Suipacha Cabernet Sauvignon 2011

Nie macie wrażenia, że polska wołowina się poprawia? Jeszcze kilka lat temu trudno było kupić kawałek antrykotu czy rostbefu, który nadawał się na steka – kilka minisklepików sprzedających przyzwoite mięso miało swoją wierną klientelę, ale w marketach królował wół twardy i oporny. Nastąpiła poprawa zaopatrzenia ludności w mięso wołowe, jak napisałyby gazety jeszcze 30 lat temu i nie trzeba korzystać z pomocy bratniej Argentyny, która z wołowiny słynie.

Nie trzeba? Nie do końca. Polskie wina niestety nie odnotowały podobnego skoku jakościowego, nie mówiąc o trudnej ich dostępności. Dlatego do polskiego steka polecamy argentyńskie wino: Suipacha Cabernet Sauvignon 2011. Bardzo radosne, owocowe, z delikatną nutą pieprzu, może nieco słodkawe, może nawet „półwytrawne” – raczej do popijania, niż do kontemplacji, raczej na wiosnę, niż na zimę. Za wiosnę trzymam kciuki, podobnie jak za polskich winiarzy. Na razie wolę popijać polską wołowinę argentyńskim cabernetem niż na odwrót (37 zł, kupisz w Estancia del Vinosklep w Chojnowie i internet)

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.