Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Touriga Nacional Tercius 2011

Komentarze

IMG_2965.JPG

Fálua Tejo Touriga Nacional Tercius 2011

Kolejne dobre wino z Marks & Spencer. Po niedawnym Crozes-Hermitage sięgnąłem po flaszkę z Portugalii. Reprezentuje ona serię win z rzadkich szczepów i regionów, której pojawienie się w Marks & Spencer zapowiadaliśmy tutaj. W sieci marketów kupimy zatem greckie Assýrtiko, chorwacką Graševinę, sycylijski Frappato i australijskie Petit Verdot. Touriga Nacional to co prawda żadna rzadkość, ale dla mainstreamowego konsumenta ma pewno nowość.

Wino w regionie Tejo wyprodukowała winiarnia Fálua znanego enologa J. Portugal Ramosa, zaopatrująca m.in. Biedronkę. Jest to Touriga w stylu przystępnym i codziennym, ale jednak dość mocna i mięsista: koncentracji jest więcej, niż można by się spodziewać w tej cenie 29,99 zł. Wino ma też wysoką, truskawkową kwasowość oraz kwiatowy, fiołkowy bukiet charakterystyczny dla Touriga Nacional. Niestety twórcy nie powstrzymali się od dodania cynamonowych nut dębowych, choć są one o wiele mniej dominujące, niż w porównywalnym winie hiszpańskim. Po prostu dobre wino.

Źrodło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Zdjęcie profilowe Jacek Boratyński
  Zdjęcie profilowe Jacek Boratyński
  jaco_b

  Panie Wojtku, czy w najbliższym czasie można się spodziewać opinii/recenzji na temat listopadowej oferty win portugalskich w dyskoncie na literę „B”?

  • Wojciech Bońkowski

   jaco_b

   Ocaywiście. W czwartek czyli w dniu wejścia win do sklepów opublikujemy pełną recenzję.

   • Tomasz

    Wojciech Bońkowski

    To może teraz chociaż pełną listę win, aby można zobaczyć czy warto ten tydzień czekać.

    • Marcin Czerwiński

     Tomasz

     Polecam poszukać u Cukierberga na profilu d3d…

 • pg

  taki rocznik w Portugalii warto przytulić…