Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Dziewczyna z balonami

Komentarze

To był upalny piątkowy wieczór. Dla baru nad warszawską wodą oznaczało to, że ludzie będą przychodzić nieśpiesznie, ale z każdą godziną będą coraz piękniejsi, weekendowi, świeżo wykąpani po tygodniu pracy, pachnący, w letnich sukienkach z głębokim dekoltem, na obcasach, choć nie jest to u nas wygodne, w dżinsach g-raw i ray-banach, gotowi na piątkowe szaleństwo, na bąbelki, na rieslingi, na ukochane pinot grigio, na kiełbasę z grilla i mozzarellę z pomidorem dla wegetarian…

Około godziny 18 kilka stolików było zajętych, zwłaszcza te nad wodą. Jacyś studenci, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje, pracownicy biurowi, którzy skończyli pracę wcześniej, przemiła para po sześćdziesiątce – stali klienci… Po 18 weszła po naszych ażurowych schodach dziewczyna: nie zdążyła wrócić po pracy do domu, była wciąż w garsonce, na niebotycznych obcasach. Nad jej głową unosiły się balony. To nie była nadwiślańska fatamorgana na naszej sztucznej trawie, widzieliśmy to wszyscy. Każdy pamięta do dziś piękną dziewczynę z balonami.

Czekała na kogoś. Zamówiła prosecco. Siedziała na tle wolno płynącej rzeki, nieruchoma, lecz widocznie zdenerwowana.

Na stole położyła swe wypielęgnowane dłonie i tort. Nigdy nie doczekała się osoby, dla której był przeznaczony. Nie wzniosła toastu, nie dokończyła nawet wina. Odebrała kilka razy telefon…

Zostawiła balony, zostawiła tort. Więcej jej nie widzieliśmy. Ale często ją wspominamy popijając prosecco.

Izabela Kamińska

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
  Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
  Kuba – WINE TASTING PL

  Nie samym winem żyje człowiek..

 • Grzegorz

  intrygująca historia… ciekawe jaka jest szansa ,by poznać ciąg dalszy/powód pozostawienia tortu i balonów…? może wróci w tym sezonie ? może ją zapamiętaliście na tyle dobrze że rozpoznacie ? do głowy przychodza różne scenariusze ,lecz żaden nie jest pozytywny…. 

  • Izabela Kamińska

   Grzegorz

    Po prostu ON nigdy nie przyszedł…

   • Piotr Kolodziejczak

    Izabela Kamińska

     W sumie to nie do końca…