Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Domaine Collet Chablis Vaillons 2010

Komentarze
Prawdziwe premier cru.

Domaine Jean Collet & Fils Chablis Premier Cru Vaillons 2010

Jako się rzekło, jedno z najciekawszych win niedawnej degustacji Chablis, a przy tym konkurencyjne cenowo – podobnej jakości Chablis Premier Cru kosztuje w Polsce zwykle powyżej 100 zł.

Vaillons uchodzi zwykle za najmiększe, najbardziej eleganckie Chablis, tutaj też jest dużo finezji, niuch lekko kwiatowy, ale też wino ma mocny mineralny kręgosłup, jest chłodne, mineralne, z wyraźną kwasowością (rocznik 2010 nie był najcieplejszy i dał dość żywe wina). To połączenie jest bardzo ciekawe i sprawia, że wino jest prawdziwie wielowymiarowe, jak przystało na Chablis Premier Cru. Oprócz czystej przyjemności za 89 zł dostaniemy też błyskawiczną lekcję o winie z Burgundii.

Wino do niedzielnego obiadu – ostrygi, mule, biała ryba morska, ale można też spróbować z pieczonym kurczakiem. (kupisz w Vinotece13)

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • temi

  „podobnej jakości Chablis Premier Cru kosztuje w Polsce zwykle powyżej 100 zł”.
  Zwykle tak, ale wcale niekoniecznie: w tzw. Zebrze (winoteka SamiSwoi) nabędzie Pan Redaktor Domaine Vrignaud Chablis 1er Cru Fourchaume 2010 za 69pln. W Europie to ta sama półka cenowa. Czy jakościowa, nie wiem, ale sądząc z notowań różnych „punktatorów”, chyba tak.

  • Wojciech Bońkowski

   temi

   Tak, to prawda, Sami Swoi to zresztą sklep znany z podejrzanie niskich cen i nie wiedzieć czemu, w większości wybiera do oferty wina dostępne również u innych dystrybutorów w Polsce.

  • Marcin Jagodziński

   temi

   Ja się dość mocno naciąłem na winach z tego sklepu (nie na wszystkich, ale na większości), trochę bym się bał.

 • Zdjęcie profilowe Zbigniew michalski
  Zdjęcie profilowe Zbigniew michalski
  zmisiek1

  Faktycznie, zerknąłem na półkę 1er Cru o 3zł przekroczyło barierę 100zł….