Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Dieter Meier Puro Malbec Cabernet 2016

Komentarze

Świat wina pełen jest ekscentryków, ale niewielu z nich może równać się z Dieterem Meierem. Ten urodzony w Szwajcarii artysta zdążył w swoim życiu reprezentować swój kraj w zawodach golfowych, założyć electro-popowy zespół Yello (sprawdźcie ten klip!), wyreżyserować parę filmów i teledysków (pamiętacie Big in Japan?), samemu zagrać w kilku kolejnych, zakochać się w Argentynie, stworzyć tam ekologiczną farmę krów rasy black angus i hereford, zostać właścicielem kilku restauracji i ojcem piątki dzieci… Wymieniać tak można bez końca, nas najbardziej interesować będzie jednak to, że założył też winnicę w Agrelo Alto, jednym z najwyżej położonych i najciekawszych zakątków Mendozy. I może jeszcze to, że w latach siedemdziesiątych mieszkał niemal rok we Wrocławiu, a w jednym z jego filmów – Lightmakerze – główną rolę gra Zbigniew Zamachowski.

Duet Yello: Dieter Meier i Boris Blank. © Universal Music

Co ciekawe, niedawno los zawiódł Meiera do Wrocławia ponownie. Tym razem już nie jako młodego dandysa, wystawiającego urawniłowkę estetyczną PRL-u na ciężką próbę, ale doświadczonego dostawcę argentyńskiej wołowiny i win. W zeszłym roku otworzyła się w stolicy Dolnego Śląska restauracja Campo Modern Grill, której właściciel dobrze zna Szwajcara. Dieter pojawił się na otwarciu, a jego wina z miejsca stały się ozdobą tamtejszej karty, będąc niejako z definicji najlepszym towarzystwem dla steków z jego wołowiny.

Na dostępną w Campo linię Puro składają się 4 wina, spośród których miałem okazję spróbować dwóch – Puro Malbec 2016 i Puro Malbec Cabernet 2016. Obydwa ze sporą dawką górskiej świeżości i niezłym potencjałem gastronomicznym.

Puro Malbec 2016 to aromat śliwki, wiśni, syropu malinowego i lawendy, mocarna struktura i świetna kwasowość. Spodoba się tym, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować czystej, andyjskiej ekspresji malbeka, z jego owocową głębią i zadziorną, ale jakże inną od dębowej taniną (135 zł*). ♥♥♥♡

Puro Malbec Cabernet Sauvignon 2016 jest bardziej kulturalny, nietknięty beczką, z jeszcze czystszym aromatem spod znaku śliwki, czerwonej porzeczki, jagód, likieru wiśniowego i zmrożonej skały. Z jednej strony gęsta, konfiturowa materia, z drugiej – świeżość i zwiewność. Nieco tańsze (115 zł*) i nieco ciekawsze. ♥♥♥♡

Wina dostępne są tylko dla gości restauracji (gwiazdka oznacza cenę restauracyjną). Starszy rocznik Puro Malbec Cabernet (2014) bywa dostępny w krakowskim Garaż Food & Wine.

Źródło win: degustowane na zaproszenie restauracji.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.