Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Barolo z kumplami

Komentarze

Z degustacji Barolo & Friends całe szczęście udało mi się wyjść przed ostatnim dzwonkiem dla profesjonalistów. Nie czekałem w absurdalnych kolejkach i nie zabrakło dla mnie wina. Dzięki temu imprezę traktuję jako wyjątkowo udaną. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to mocno ograniczone ramy czasowe. Trudno było spróbować wszystkich win i jeszcze porozmawiać z każdym winiarzem.

Spośród prezentowanych win, mocne uderzenie przyszło już na samym początku. Przy drugim stanowisku Podere Ruggeri Corsini zaproponowało jedno z najciekawszych win całej degustacji – Barolo Bussia Corsini 2008. Ze swoją wyraźną kwasowością, nieprzesadzoną beczką i dobrze wtopionym owocem sprawiało sporą przyjemność, pomimo wyrazistego i nieułożonego jeszcze garbnika.

Barolo Ruggeri Corsini 2008

Na sąsiednim stoisku podano jedyne dojrzałe Barolo tej imprezy. Butelki z Bussia Soprana pochodziły z roczników 2001 i 2000, przy czym drugi jest już idealny do picia, a 2001 można jeszcze na trochę odłożyć. Klasyczny styl, świetny owoc, wtopiona i delikatna beczka. W tym winie jest wszystko, co dobre Barolo powinno sobą prezentować.

Dobre wspomnienia pozostały także po wizycie na stosiku Negretti. Choć tutejsze Barolo były bardziej nowoświatowe i nie są winami wybitnymi w żadnym sensie, to dobrze trzymał je w ryzach kwasowy szkielet. Przy zaledwie 35 tys. butelek rocznie to naprawdę ciekawa propozycja do wciągnięcia w portfolio importerskie. Mieszane, choć bardziej w kierunku pozytywnych doznania pozostawiły także wina z Cadia, Le Strette i Dante Rivetti.

Negretti Barolo-Mirau

Sama impreza była przy tym doskonałą okazją do spotkania ze znajomymi z branży i szansą na poznanie nowych. Do Warszawy zjechali importerzy, restauratorzy i winni pasjonaci z całego kraju. Do kompletu serwis na dobrym poziomie, białe wina idealnie schłodzone, szybkie przemieszczanie się do kolejnych stoisk. Wina rzecz jasna były za młode, potrzebują jeszcze sporo czasu na dojrzewanie, zanim przestaną wykrzywiać twarz i ściągać policzki w dziwnym „odgarbnikowym” grymasie. Ale tak to już jest, że imprezy winiarskie służą promowaniu młodszych roczników. Generalnie jednak można stwierdzić że pomiędzy 14 a 17 była to świetna degustacja.

Na degustację zostałem zaproszony przez Magazyn Wino.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Thor

  Wina Negretti są dostępne w sklepach Winestory w Warszawie.

  • Lucas31

   Thor

    Tak jednakże ich ceny są abstrakcyjne, szczególnie dotyczy to Dolcetto

   • Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
    Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
    Kuba

    Lucas31

    Mimo wszystko dobrze wiedzieć, że są. Dzięki za info.