Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

De Martino Vigno 2010

Komentarze
De_Martino_Vigno_Carignan 2010
Jest moc!

De Martino Maule Old Vines Dry-Farmed Carignan Vigno 2010

O projekcie Vigno pisał już nam z Chile Rurale, a jedno z win w tej serii opisywałem i ja. Teraz wpadło mi kolejne z kilkunastu win z tej serii – winiarze pod wspólną etykietą butelkują ambitne wina ze starych winnic szczepu Carignan. Tym razem autorem jest De Martino, jeden z obecnie najciekawszych producentów w Chile (pisaliśmy o nim wielokrotnie). No i znów bomba! Wino ma niesamowity czarny kolor, ogromną intensywność, atomową wręcz moc na podniebieniu. Ale nie jest to żaden przesłodzony dżemoladą i eukaliptusem kangur czy stereotypowa lama, tylko prawdziwy sok ziemi. Mnóstwo tu smaków roślinnych, łodygowych, liściastych, wręcz tytoniowych, a tej nieokiełznanej, istnie dzikiej kwasowości trzeba spróbowac, by w nią uwierzyć. Wino bez makijażu – ma wyraźnie mniej beczki niż poprzednio Vigno od Morandé – mięsisto-esencjalne, ziemisto-kamienno, chłopsko-brutalistyczne. Nie dla wszystkich, natomiast dla eksploratorów terroir, fanów takich klimatów jak górskie Corbières, naturalne Friuli, gruzińskie Saperawi, to może być odkrycie roku.

Cena 110 zł – do kupienia w sklepie internetowym Kondrat Wina Wybrane i w sieci sklepów stacjonarnych.

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • rurale

    Zdaniem tutejszych, Vigno do De Martino (tyle, że z 2011) to w ogóle najlepsze cargignan z Chile. Dla mnie ciekawe, że ten szczep tu daje takie różne wina. Wszystko zależy od pomysłu winiarza. Morande stawia na siłę, De Martino na dzikość. Mi podobają się te butelki z carignan od ludzi z MOVI. Carignan od Dereka Mossmana z Garage Wines, które jest obłędnie owocowe i Vigno od duetu Garcia & Schwaderer, chyba najbardziej eleganckie, jakie próbowałem. We wszystkich mnóstwo punktów:)

    • Wojciech Bońkowski

      rurale

      Morandé też był dziki, ale też strasznie beczkowy. Ja też miałem wrażenie, że De Martino wycisnął z tego Carignan maksimum.