Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Dampt Frères Chablis Grand Cru Les Preuses 2014

Komentarze

Dampt Frères Chablis Grand Cru Les Preuses 2014

Od piątku trwa w sklepach sieci Auchan świąteczna oferta, z której zrecenzowaliśmy już ponad 30 butelek. Wśród nich znalazło się kilka hitów, które zasługują na osobne potraktowanie. Jednym z nich jest niewątpliwie Chablis Grand Cru Les Preuses 2014 od Dampt Frères. Chablis tej rangi nie zdarza się na półkach polskich supermarketów często, a już na pewno nie w cenie 137 zł.

Tutaj dostajemy dodatkowo cenionego producenta, który dysponuje blisko 40 hektarami w Chablis (w tym działki w dwóch grand crusBougros i Les Preuses) i Tonnerre. Les Preuses to ich czołowa etykieta. Sama winnica o tej nazwie liczy sobie blisko 11 hektarów, spośród których jedna trzecia przypada na znaną w Polsce spółdzielnię La Chablisienne. Jeśli chodzi o jakość i prestiż, Les Preuses sytuuje się mniej więcej w środku stawki siedmiu grand crus Chablis. Tamtejsze wina są zazwyczaj bogatsze, z bardziej dojrzałym owocem, nie tak ostre i mineralne jak choćby Valmur czy Les Clos.

Temu jednak winu mineralności i świeżości odmówić nie można. Duża w tym zasługa bardzo udanego w Burgundii rocznika 2014 i jego charakterystycznych cytrynowych nut. Dostajemy tu rzutkość, spory potencjał starzenia, kulturę i świetny balans. Skarb w dobrej jak na tę kategorię cenie! (136,99 zł). ♥♥♥♥♡

Uwaga – dostępne tylko w Auchan Piaseczno i Auchan Konstancin.

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez Auchan.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Zdjęcie profilowe Robert Ostrowski

  Tyle, że z tym winem to jak z tytułowymi wyspami z wierszyka Brzechwy…. nie ma i nie będzie:-(

  • (Blogger)

   Robert Ostrowski

   Ale ten sam rocznik jest dostępny w Vins de France w cenie 139 zł. Przynajmniej takie info wynika od prowadzących WSET w Wine Republic. A wino zaiste zacne.