Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Cydr Miłosławski półwytrawny

Komentarze

cydr-miloslawski-połwytrawny

Browar Fortuna Cydr Miłosławski półwytrawny

Zaczynamy sezon na cydr. Niemal wszyscy producenci wprowadzają na półki nowe produkty lub odświeżają te znane z poprzedniego roku. Zatem i my będziemy regularnie recenzować to, co pojawia się w cydrowej ofercie.

Na początek nowa odsłona Cydru Miłosławskiego. Ten jabłecznik – jeden z pierwszych, zaproponowanych przez polskie browary, które na razie podchodzą do cydru ostrożnie – piłem w zeszłym roku najpierw z zaciekawieniem, a potem z pewną nudą. I w zasadzie te same wrażenie powróciły do mnie na przestrzeni tej jednej półlitrowej butelki. Na początku jest fajnie – Miłosławski półwytrawny smakuje jabłkiem, jest prosty, łatwy w piciu, dobrze zrobiony. Jest rzeczywiście mało słodki („półwytrawny” na etykiecie cydru oznacza tak naprawdę „całkiem wytrawny”) i tym się odróżnia od Miłosławskiego Jabłkowego, który jest bardzo landrynkowy.

Gdybym recenzję pisał po jednym łyku, byłaby bardzo pozytywna. Ale dopicie pół litra okazało się trudne – ten cydr jest mocno rozwodniony, smak jest mało intensywny i jakiś taki żadnawy. Cukru nie ma dużo, ale nie ma też niczego inne – koncentrat jabłkowy za mocno rozrobiono tu wodą, być może żeby dobrnąć do 4,5% alk., powyżej których producenta czekałaby wyższa stawka akcyzy. To jeden z wielu mrocznych sekrecików cydrowego biznesu w Polsce – przepisy wręcz zachęcają do przemysłowych metod produkcji. Browar Fortuna dał się zachęcić skutecznie i stąd mamy produkt, który pozostawia całkiem obojętnym. ♥♥

Powszechnie dostępny w sklepach spożywczych i marketach, cena ok. 4,50–4,99 zł za 0,5L (bywa w promocji po ok. 4 zł).

Źrodło cydru: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Zdjęcie profilowe Przemysław Gąsiorowski
  Zdjęcie profilowe Przemysław Gąsiorowski
  klf

  W Żabce natknąłem się na Perry Miłosławski półwytrawny (4 zł). Niestety odczucia podobne, najpierw zaciekawienie a później irytacja rozwodnieniem.

  • Wojciech Bońkowski

   klf

   No właśnie jakiś głos wewnętrzny szepnął mi, żebym nie kupował tego Perry.