Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Cydr Lubelski Lodowy

Komentarze

Cydr Lubelski Lodowy

O cydrze zrobiło się jakoś tak cicho. Stracili impet producenci garażowi, straciły wielkie rozlewnie. Z mocarstwowych planów, by rynek cydru rósł o 100% rocznie, nie została nawet piana złudzeń. 2017 to drugi rok spadku sprzedaży. Tym razem winna jest ponoć pogoda (im cieplej, tym chętniej sięgamy po orzeźwiające alkohole, jak cydr i piwo) oraz branża piwowarska, która skutecznie podgryzła cydrowników, wypuszczając na rynek piwa o smaku jabłkowym.

W tej smucie cokolwiek bez echa miał miejsce jedyny bodaj w tym roku cydrowy debiut. Swoją wersję lodową zaproponował bowiem Cydr Lubelski, wiodąca marka z ponad 50% udziałem w rynku. Z jednej strony nowy produkt wpisuje się w strategię Lubelskiego, który już w 2016 roku zaproponował nowe etykiety – Lubelski Niefiltrowany i Lubelski Antonówka. Oba recenzowaliśmy pozytywnie – jak na skalę produkcji są to naprawdę pozytywne cydry. Z drugiej strony cydr lodowy (bardzo słodki, deserowy) był absolutnym hitem zeszłego sezonu, nic więc dziwnego, że do tego trendu postanowił się podłączyć największy producent cydru w Polsce.

Cydr Lubelski Lodowy jest całkiem smaczny. Nie jest on co prawda na poziomie najlepszych polskich cydrów lodowych – Chyliczek czy Ignacowa. Zamiast tokajskiej struktury i zawrotnej głębi smaku mamy po prostu dobry napój. Mocna słodycz przyzwoicie zrównoważona kwasowością, choć rejestr jest zdecydowanie miodowy. Aromaty są jednak czyste, a gorzka pestkowość tylko delikatnie zaznaczona. Pije się przyjemnie zarówno solo, jak i w koktajlach albo z deserami. ♥♥♥

Produkt dostępny w sklepach sieci Centrum Wina.

Źródło cydru: nadesłany do degustacji przez producenta.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.