Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Cusumano Sàgana 2006

Komentarze
Cusumano Sicilia Nero d'Avola Sagana 2006
Sycylia szczęśliwa.

Cusumano Sicilia Nero d’Avola Sàgana 2006

Jeśli myśleliście, że na Sycylii powstają czerwone wina gęste jak asfalt, mocne jak porto, pieprzne jak pieprz, to… macie rację! Co prawda nie wszystkie, ale takich australizujących win na największej śródziemnomorskiej wyspie jest wiele. I wcale nie musi to oznaczać win niedobrych! Wtedy, gdy są zrobione z kulturą i znawstwem, potrafią być niesamowicie zmysłowe i bogate.

Rodzina Cusumano w takim kluczu proponuje swoje flagowe Nero d’Avola. Wino z wysoko położonych winnic zaskakuje miksem seksownej à la Shiraz czekolady (podbitej eukaliptusem i – tak! – nutami asfaltu) oraz trzeźwej europejskiej kwasowości. Wino wagi ciężkiej, ale nie zamula ekstraktem, nut beczkowych jest mało (starzenie tylko w dużych kadziach 2500 l), całość robi po prostu wielkie wrażenie. Sycylia marzeń. (118–145 zł, kupisz m.in. w Dekanter.pl i Vinotece13)

Źródło wina: degustowane w posiadłości Cusumano.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • klf

    Czy to przeszło przez Google translator? „na Sycylia, australizującychwin, wino niedobrego, nut beczkowych jest małe”. Tyle literówek w tekście, który ma 10 wierszy?

    • Wojciech Bońkowski

      klf

       Pozew wobec Google Translatora przygotowuje już nasz dział prawny.

      • klf

        Wojciech Bońkowski

         Jednak fajnie, że czytacie komentarze i poprawiacie. To niestety nie jest standard w sieci.

  • Michal

    tekst chyba po obszernej degustacji pisany

    • Wojciech Bońkowski

      Michal

       Generalnie wina opisujemy po ich zdegustowaniu a nie przed ;-)

      • Michal

        Wojciech Bońkowski

        no ale liczyłem, że pomiędzy degustacją a publikacją śpicie ;-)