Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Garnacha Audacia 2011

Komentarze
Covinca Cariñena Garnacha Audacia 2011
Cena dyskontowa, smak – lepszy.

Covinca Cariñena Garnacha Audacia 2011

Kolejne dobre wino z warszawskiego sklepu Pod Pretextem (poprzednie to wyśmienita Cava). Tym razem coś całkiem prostego, ale w swojej dyskontowej cenie bardzo udanego. Białe Macabeo Audacia 2011 jest może nieco techniczne, drożdżowo-gruszkowe i właśnie tytułowej „audacia”, czyli śmiałości mu nieco braknie, chociaż pije się je przyjemnie. Natomiast czerwone Garnacha 2011 zasługuje w pełni na miano cenowego i smakowego hitu. Wino jest lekkie, bez cienia beczki, soczyste, kwaskowate, ale przede wszystkim zaleca się bardzo intensywnym zapachem malin i winogron. Na podniebieniu odrobina garbnika, dobra kwasowość, smak czysty jak dobrej płyty.

Ta butelka mi przypomniała, dlaczego 10 lat temu trzy apelacje z Aragonii, pełne starych krzewów Garnachy, czyli Cariñena, Calatayud i Campo de Borja uważane były za najbardziej obiecujące nie tylko w tej części Europy. To nie jest wino do gadania, to jest wino do picia i wypada tylko się cieszyć, że zysk z ceny detalicznej 19,99 zł trafi nie do dyskontu, tylko małego importera. (kupisz w sklepie Pod Pretextem na warszawskim Bemowie)

Źródło win: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • S Palka1

  Co to znaczy, że smak jest czysty jak dobrej płyty?

  • Mikołaj Wierzbicki

   S Palka1

    A „wpłynąłem na suchego przestwór oceanu” to dopiero zagadka, co?

   • Grzegorz

    Mikołaj Wierzbicki

    To umieją wyjaśnić tylko „wracający Litwini” 

  • Mateusz Papiernik

   S Palka1

   Nigdy nie smakowałeś dobrej, czystej płyty wiórowej? ;-)