Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

COS Cerasuolo 2008

Komentarze

20121016-011151.jpg COS Cerasuolo di Vittoria 2008

Kocham to wino miłością nieprzemijającą, jego bledziutką wiśniową barwę, hipnotyzująco czysty smak malin i czereśni, jego intrygujący korzenny zapach, przypominający rozgrzaną w słońcu tenisową mączkę, intrygujące garbniki, niekończący się finisz. Kocham je za tajemniczy fakt, że bez utraty jakości można się nim rozkoszować nawet pięć czy sześć dni po otwarciu butelki. Butelka, która nie daje o sobie zapomnieć i każe do siebie wracać tak często, jak to możliwe.

A oprócz kupienia jej w sklepie (ok. 76 zł, sklepy Wina.pl i Salute) możecie spróbować tego wina i 100 innych na czwartkowej degustacji win sycylijskich w Warszawie.

Więcej o COS Cerasuolo tutaj.

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Piotr Wdowiak

  Wino z serii: dla jednych cudaczne, dla innych cudne. Piękne, oryginalne, jedyne w swoim rodzaju wino. Miałem przyjemność obcowania ze świetnym rocznikiem 2009. Drugiego wina o takich aromatach i smaku w życiu nie piłem. Choćby za tę butelkę można pokochać Sycylię.

 • Zdjęcie profilowe Kuba Janicki
  Zdjęcie profilowe Kuba Janicki
  Kuba Janicki

  Nie pozostaje nic innego jak się zgodzić – jeden z moich najczęstszych, najbardziej odruchowych wyborów. Obok Cornelissena i Benanti – faworyt z Sycylii.

 • Zdjęcie profilowe Adam Drozdowski
  Zdjęcie profilowe Adam Drozdowski
  Ducale

  dziś za namową Monty’ego próbowane, pyszne potwierdzam 

 • JM

  Dzień dobry, kiedy Redakcja poleca otworzyć rocznik 2011? Pozdrawiam

  • Wojciech Bońkowski

   JM

   Dziś, jutro, pojutrze i przez najbliższe 10 lat. To wino naprawdę rzadko bywa niedobre.

   • JM

    Wojciech Bońkowski

    Dziękuję;) Chciałem je po prostu wypić w szczycie, domyślam się,że pięcioletnią butelkę już można otwierać,ale pytanie jak długo będzie się jeszcze rozwijać…Przemyślę otwarcie, pozdrawiam.

    • Wojciech Bońkowski

     JM

     Przepraszam za tę odpowiedź, ale – trudno powiedzieć. COS Cerasuolo to moim zdaniem wino urzekające bukietem i świeżością smaku w młodości. Może długo leżakować w butelce, zyskuje na złożoności, jedwabistości, ale traci też ową kwiatowo-korzenną świeżość. Dlatego trudno określić, co jest owym „szczytem”. Zależy, czego się oczekuje od wina. Jeżeli Pan tego wina nie zna, proszę otworzyć je już teraz.

     • JM

      Wojciech Bońkowski

      Dziękuję za sprostowanie:) Spróbuję niedługo.

     • Marcin Aleksander

      JM

      2012 piłem przed miesiącem, świetna przygoda ;). Mam czasami podobne dylematy, coś w piwnicy zawsze leży, ale życie jest po prostu za krótkie na czekanie.