Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Chętnych do picia zatrudnię od zaraz

Komentarze

Praca w gastronomii zawsze była dla mnie „lekiem na całe zło”. Na złamane serce i na kłopoty z płynnością finansową. A moi szefowie zawsze mnie inspirowali. Lubiliśmy się od pierwszego wejrzenia, bo łączyła nas pasja. Do podawania kawy, polewania wina i stania za barem, za którym spędziliśmy razem wiele godzin. Ci ludzie sprawiali, że praca – czasem podejmowana z konieczności – stawała się przyjemnością. Chciałybyśmy, aby nasi pracownicy też nas tak wspominali.

Bardeaux Cud nad Wisłą Warszawa
Idealne miejsce do pracy!

W pierwszym roku działalności Bardeaux radziliśmy sobie we czwórkę – my dwie plus dorywczo nasi mężowie. To był eksperyment – wino nad Wisłą. Nie szukałyśmy pracowników, bo mogło nie wypalić. Ale wypaliło! W zeszłym sezonie nie obeszło się już bez pomocy. Wiedziałyśmy, że przyda się kilka dodatkowych par rąk, więc jeszcze przed otwarciem zaczęłyśmy poszukiwania. Szło opornie. W „branży” zero odzewu. Wszyscy byli zapracowani albo niezainteresowani. Dałam ogłoszenie i się zaczęło… Kilkanaście zgłoszeń dziennie trafiało na naszą skrzynkę przez dwa tygodnie. Głównie studenci – najróżniejszych kierunków. Kilka osób z doświadczeniem w gastronomii. W ogłoszeniu napisałyśmy, że szukamy osób, które interesują się winem, ale nie muszą na nim znać. Niestety większość tych, z którymi miałyśmy okazję rozmawiać, twierdziła, że interesuje się tematem, ale win nie pija… Nie spodziewali się, że to ich będzie dyskwalifikować. I że ubiegają się o pracę, w której będzie się ich do tego ZMUSZAĆ. Można się nie znać, ale trzeba chcieć poznać. A jak to zrobić inaczej niż pijąc? Okazało się to niezwykle rzadkie w grupie studentów. Rozumiem, że wino to towar luksusowy, a studenci dorabiający w wakacje zazwyczaj luksusowo nie żyją. Ale my liczyłyśmy przecież tylko na ich ciekawość świata i entuzjazm w odkrywaniu nowych terytoriów. Lekko nie było, ale udało nam się znaleźć kilkoro miłych, zdolnych, chętnych, by się uczyć i pracowitych osób. Chciałybyśmy wierzyć, że przy okazji pracy w Bardeaux zarazili się od nas pasją winiarską i już się z nią nie rozstaną. I że pojawią się za naszym barem także w tym roku!

Joanna Kołodziejczak

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Niepokorny Deptajło

    echh… Pani Kierowniczko!!! Stawiam się i czekam z utęsknieniem!!!!

  • Zdjęcie profilowe luka_436oppl
    Zdjęcie profilowe luka_436oppl
    Lukasz Wojnarowicz

    Ano. To robota dla pasjonatów, czyli osób z pewnego rodzaju manią, odchyleniem, ale też ukierunkowaniem i skoncentrowaniem na wyznaczonym celu. Chyba coraz więcej takich osób zacznie się teraz koło Was zbierać;-D

  • Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
    Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
    Kuba – WINE TASTING PL

    Gdybym mieszkał w W-wie sam chętnie stanąłbym za Waszym barem! :) Może jeszcze kiedyś się uda!

    • Izabela Kamińska

      Kuba – WINE TASTING PL

       Może…?:)