Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Château Signac Côtes du Rhône 2005

Komentarze

Château Signac Côtes du Rhône Tradition 2005
Godne wszelkich pochwał.

Château Signac Côtes du Rhône-Villages Chusclan Tradition 2005

Wczoraj u przyjaciela podczas przyjęcia piliśmy między innymi różne, nieokrzyczane, ale jednak poważne margaux i saint-émiliony z roczników 2005, 2003, 2001 a nawet 1985, lecz nic mi właściwie nie smakowało. Wino dnia znalazłem w kuchni, gdzie się wymknąłem na chwilę – butelka otworzona przez gospodarzy trzy dni temu, zostało na dwa kieliszki. Bardzo dobre, dlatego przede wszystkim, że miało wyrazistość i coś, co nazywam „zimnym podkładem”: pod dojrzałym, nieprzegotowanym owocem czaiła się chłodna świeżość. No i przypomniałem sobie, że Château Signac została uznane za Odkrycie Roku 2011 przez „Revue du Vin de France”; podobno najnowsze roczniki są świetne.

Wino jest w karcie win restauracji w Kania Lodge (110 zł), lecz nie ma go już w sprzedaży. Przyjaciel przypomina sobie tylko, że kupił je za ok. 50 zł, lecz nie pamięta czy było to Wine Express, czy nie. Gdyby miało się okazać, że posiadłość nie ma w tej chwili stałego importera, zwracam gromko na nią uwagę.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Sławek Chrzczonowicz

  A pamietasz Marku jak piliśmy Chateau Signac na jakiejs degustacji Rodanu jeszcze z Robertem Sołtykiem? To było chyba w 2000 albo wcześniej.
  Sławek

  • Marek Bienczyk

   Sławek Chrzczonowicz

    I wszystko nam się podobało! Jesteśmy chyba jaskiniowcami polskiego winomaństwa.

   • Izabela Kamińska

    Marek Bienczyk

     Już teraz zawsze będę widzieć Was z brodami i w skórze mamuta na biodrach!:P

 • Rafał

  Potwierdzam, Chateau Signac Trad.2005 jest (było?) dostępne w Wine Express w Gdyni. Kupiłem je tam nie dalej jak pół roku temu za niespełna 50zł.