Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Celler del Roure Vermell 2012

Komentarze

Celler del Roure to nowy producent w katalogu hiszpańskiego specjalisty – El Catador. Bardzo oryginalne wina z okolic Walencji. To jedna z nielicznych winiarni w Hiszpanii, gdzie produkuje się wina naturalne, a nawet leżakuje je w glinianych amforach. I to nie gruzińskich, tylko rdzennie walenckich, bowiem pod nazwą tinajas naczynia te są znane w różnych regionach południowej Hiszpanii od dawien dawna.

W Polsce mamy do wyboru jedno wino białe oraz cztery kolejne szczeble czerwonego. Bardzo zasmakowały mi te wina. Mają ową czystość aromatów i smaków win naturalnych, ale nie są „dzikie”, nie balansują na krawędzi wady, nie atakują utlenieniem albo lotną kwasowością. Są po prostu pijalne i zmysłowe, a do tego kosztują naprawdę mało jak na swoją jakość. Zachęcam do odkrywania ich – to jedne z ciekawszych win degustowanych tego lata.

90 x 120 - Cullerot

Cullerot 2014 to białe, a właściwie „pomarańczowe” wino leżakowane w amforach (szczepy: lokalny Verdil, Pedro Ximénez, Chardonnay, Macabeo). W zapachu świeże i obite, cydrowe jabłko, drobne nutki octowe, sól, przyprawy. Wino jest wyraziste, trochę dzikie, ale układa się z czasem. Nie podawać zbyt zimnego. Za 44 zł bardzo miła wyprawa w krainę win pomarańczowych – komu się nie spodoba, może szybko wrócić do Fern Ridge’a. ♥♥♥

98 x 83 - 16 · Setze Gallets

16 Gallets 2013 – najlżejsze wino czerwone tego producenta – nie zaznaje beczki ani amfory. Oparte na Monastrell z domieszką lokalnego, bardzo rzadkiego szczepu walenckiego Mandó i innych odmian. Lekkie i zarazem pieprzne wino z zapachem kortu na Roland Garrosie w pełnym słońcu. Mało „impaktu” i struktury, raczej finezja i soczystość. Pić schłodzone w okolicznościach przyrody zamiast analizować. 29,99 zł za to dobre, autentyczne wino na co dzień. ♥♥♡

90 x 120 - Parotet vermell

Vermell 2012 to po 40% Monastrell i Garnachy, wino bez beczki, ale leżakujące w amforach. Mocniejsze niż „16 Ciasteczek”, mięsiste, przydymione, a z czasem pojawiają się pieczone owoce, gorące nuty śródziemnomorskie. W smaku jedna świeże, soczyste, do tego świetny naturalny, soczysty garbnik i dobra długość. 39,99 zł to rewelacyjna cena za te emocje. ♥♥♥♡

100 x 80 - Les Alcusses · Vi negre de raim

Les Alcusses 2011 to przewaga Monastrell; to wino nie idzie do amfory. Sporo ekstraktu, rześkości, ale więcej pazura niż w Vermell. Świeże, kamienne przy zachowaniu śródziemnomorskiego charakteru. Bardzo wyraziste, ekscytujące wino. Więcej mocy i ekstraktu niż Vermell –co kto lubi. Cena 49,99 zł jest wprost genialna. ♥♥♥♥

©

Maduresa 2009 – czołowe wino Celler del Roure (35% Mandó, reszta to Garnacha, Monastrell i francuzy; 6 miesięcy amfory + beczka) jest naprawdę ciekawe, ale bardzo Was proszę – dajcie mu czas. Po otwarciu butelki wydaje się jeszcze jednym winem śródziemnomorskim z nieco przesadną jak na swoje możliwości absorpcji beczką. Tymczasem po koniec wieczoru ładnie się układa, wychodzi balsamiczne, czekoladowe bogactwo wpadające w lekkie utlenienie. Pora wypić i jest tu więcej beczki niż w pozostałych winach czerwonych Celler del Roure (gdzie nie dało się wyczuć żadnej), ale wino jest bardzo dobre, a cena naprawdę uczciwa – 85 zł. ♥♥♥♡

Wina do kupienia w dwóch sklepach El Catador w Warszawie – Saska Kępa i Powiśle oraz w sklepie internetowym (kliknij linki powyżej).

Źródło win: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Krystian Andrzejewski

  Szukałem win czerwonych, które dadzą radę latem. Z zaproponowanych przez sprzedającego trzech, Vermell był tym zapadającym w pamięć.To zawsze miła niespodzianka trafić na coś tak wyjątkowego w cenie do 40zł. Fajnie, że o nim napisaliście, bo się nawet zastanawiałem, czemu nie zabrakło go w ostatnich recenzjach win z El Catador.

 • Marcin

  Czy El Catador prowadzi sprzedaz online? Na stronie elcatador.pl znajduje sie informacja ze sklep nie prowadzi sprzedazy przez Internet.

  • Wojciech Bońkowski

   Marcin

   Z powodu ataków PARPA na sklepy internetowe wiele z nich zawiesza sprzedaż albo ją w różny sposób ukrywa. To samo zrobił np. Mielżyński.

   • Manfred

    Wojciech Bońkowski

    Co to jest ta PARPA? To jakaś islamska organizacja terrorystyczna, że atakuje Bogu ducha winnych sklepikarzy..?

  • Krystian Andrzejewski

   Marcin

   Kontakt emailowy ze sklepem jest dobry, można się szybko dowiedzieć wszystkiego u źródła :)