Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Cederberg Ghost Corner Semillon 2015

Komentarze

Cederberg Ghost Corner Semillon 2015

Arcyciekawe znalezisko, z rzadko uprawianego w Południowej Afryce (i gdziekolwiek) szczepu. Cederberg to jedna z najwyżej położonych winnic w RPA, leżąca na poziomie 1100 m.n.p.m. Znajduje się winiarskim okręgu (ward) o tej samej nazwie, który jest jednym z niewielu w kraju wolnych strzelców, nie przypisanych do żadnego dystryktu ani regionu. Posługując się europejską nomenklaturą powiedzielibyśmy, że to apelacja butikowa – oprócz Cederberga można tam znaleźć jeszcze jednego małego producenta. Słynie przede wszystkim z Sauvignonów i Shirazów, ale, jak się okazuje, w tej górskiej scenerii nieźle radzi sobie także przybysz z Bordeaux.

Wino fermentowane w beczce, maślane, o gęstej fakturze, ale zachowało sporo świeżości, niuanse ziół i przypraw. Bardzo oryginalne. Doskonała alternatywa dla beczkowych Chardonnay. Ideał do tłustych ryb (109 zł). ♥♥♥♥

Importerem jest Willa Win.

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Zdjęcie profilowe Mateusz Papiernik
  Zdjęcie profilowe Mateusz Papiernik
  (Blogger)

  Gdzie kupić wina Willa Win? Strona twierdzi, cytuję: „Już w Styczniu 2014 roku – Nasza Firma uruchomi dla klientów indywidualnych nowoczesną platformę, gdzie będą mogli państwo bezpiecznie realizować zamówienia na Swoje ulubione wina.” — ale wygląda jak jeszcze (lub już) nieaktualne. O dobre RPA u nas raczej trudno (poza South Wine, na dobrą sprawę), więc informacja byłaby pomocna. Pewnie nie każdy będzie spamował maila importera z pytaniem o możliwość zakupu.

  • Zdjęcie profilowe Wojciech Bońkowski
   Zdjęcie profilowe Wojciech Bońkowski
   (Winicjatywa)

   Mateusz Papiernik

   Ja próbowałem je zamówić i mi się nie udało ;-)

   • Zdjęcie profilowe Mateusz Papiernik
    Zdjęcie profilowe Mateusz Papiernik
    (Blogger)

    Wojciech Bońkowski

    Nie chcę być zbyt radykalny, ale to w takim razie niejako bez sensu ;-) Czyżby praktyczna róznica względem „importera nie ma” była dla konsumenta znikoma?

    • Zdjęcie profilowe Wojciech Bońkowski
     Zdjęcie profilowe Wojciech Bońkowski
     (Winicjatywa)

     Mateusz Papiernik

     Po prostu sprzedają do restauracji, jak wiele innych podmiotów.

     • Zdjęcie profilowe Mateusz Papiernik
      Zdjęcie profilowe Mateusz Papiernik
      (Blogger)

      Wojciech Bońkowski

      Domyślam się — dużo jest takich importerów i win, które nie są lub są bardzo trudno dostępne w sprzedaży detalicznej. Sęk w tym, że teksty o takich winach, jak ciekawe by nie były, są jak lizanie lizaka przez papierek. Można sobie obrazki pooglądać. Jakby chociaż importer pochwalił się, w jakich restauracjach można napić się go do tłustej ryby?

     • Mateusz Papiernik

      Dzień dobry,
      Panie Mateuszu faktycznie ma Pan rację cytując naszą stronę www. W ciągu doby strona zostanie zaktualizowana i każdy z naszych klientów indywidualnych będzie miał dostęp do naszego katalogu win oraz do sytemu rezerwacji wina poprzez specjalny system. Zachęcam zatem do ponownego odwiedzenia naszej strony w dniu jutrzejszym.
      Panie Mateuszu proszę przesłać mi na maila informację, w którym mieście podać Panu restauracje, które mają to wino w swoim portfolio.

      Pozdrawiam
      Cezary Jarocki
      cezary.jarocki@willawin.pl