Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Cecilia Beretta Ca’ Nova Lugana 2015

Komentarze

Cecilia Beretta Lugana Ca’ Nova 2015

Jezioro Garda większości fanów wina kojarzy się z regionem Veneto, ale część jego brzegów przynależy także do Trydentu i Lombardii. Granica pomiędzy tą ostatnią a Veneto przebiega na południowym skraju jeziora, przecinając na pół dość niewielką, ale ciekawą apelację Lugana, którą przybliżał już Maciej Nowicki. Liczy sobie ona mniej niż 1000 ha. Można natknąć się na informacje, że większość tamtejszych win powstaje z Trebbiano, ale tak naprawdę pod nazwą Trebbiano do Lugana (lub Turbiana) skrywa się stary znajomy z Marchii, wywodzący się zresztą z tych okolic – Verdicchio. Jego wersję znad Jeziora Garda zwykło się uważać za neutralną i bezsmakową, tymczasem nowa generacja win z Lugany ukazuje jej ukryty owocowy potencjał.

Taka jest właśnie Lugana od Cecilia Beretta, winiarni należąca do gigantycznego hurtownika Pasqua, znanego głównie z Valpolicelli i Amaronei. Dostajemy tu nuty melona, kiwi, zielonego grejpfruta, w smaku zaś całkiem dobrą budowę i szerokie bary, choć nie ma tu beczki. Bardzo ciekawe i asertywne wino – spróbujcie do zielonego curry albo duszonej kapusty. W tej cenie (66 zł) doskonały zakup. ♥♥♥♡

Importerem jest Vininova.

Źródło wina: podesłane do degustacji przez importera

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.