Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Poggio Granoni 1999

Komentarze
Castello di Farnetella Poggio Granoni 1997
Wielkość Toskanii.

Castello di Farnetella Toscana Poggio Granoni 1999

Wiele się mówi o końcu „supertoskanów”, czyli owych autorskich win mieszających w różnych proporcjach Sangiovese z Cabernet Sauvignon i Merlot. Stojących gdzieś obok Brunello i Chianti Classico Riserva. Że nikt ich już nie chce i że formuła się wyczerpała. Cóż, z pewnością nie ta formuła. Poggio Granoni jest w znakomitej, medalowej formie i nic się w nim nie wyczerpało, na czele z potencjałem. Rocznik 1999, czyli wino 14-letnie (co prawda z butelki magnum, która sprzyja długiemu dojrzewaniu) degustowane kilka dni nie tylko nie było zmęczone, lecz wręcz atakowało świeżym garbnikiem i prosiło o dodatkowych kilka lat w butelce. W smaku jedwabisty owoc spod znaku powideł, moc, struktura, młodość, piękno. Czyste piękno. Wino intelektualnie podejrzane (Sangiovese z Merlotem??), w rzeczywistości wyśmienite. Wielki toskański rocznik 1999 zrobił swoje, ale to jeszcze nie koniec. Warto, raz do roku. (399 zł za magnum 1,5 litra; dostępny także rocznik 2006 za 139 zł za 750 ml; kupisz w sklepach Vinoteka13)

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.