Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Can Ràfols dels Caus Cava 2005

Komentarze
Can Ràfols dels Caus Cava Brut Nature Gran Reserva bottle
Himalaje Cavy.

Can Ràfols dels Caus Cava Brut Nature Gran Reserva 2005

Nie da się pić samej taniochy. Niedawno recenzowana Cava z Tesco za 17,99 zł starcza na jakiś czas, ale od niedzieli należy nam się wino prawdziwie emocjonujące. Możemy jednak pozostać przy musującej Cavie. Dostępność hiszpańskich bąbelków z górnej półki bardzo się u nas ostatnio poprawiła. Mamy dostęp praktycznie do wszystkich liczących się etykiet takich jak Gramona, Raventós i Blanc, Juvé & Camps czy Torelló. Nie znałem dotąd Cav od producenta Can Ràfols dels Caus, który kojarzył mi się raczej z ambitnymi winami czerwonymi z Penedès. Spróbowałem i – bomba! Fantastycznie intensywne, wielowymiarowe wina, pełne bogactwa smaków, ciekawie też ewoluowane – bo do kupienia są roczniki takie jak 2005 czy 2003.

Nie są to wina tanie, ale są zdecydowanie warte swoich cen, bo kosztują mniej niż tani szampan, a oferują nieskończenie ciekawsze doznania. Przy tym nie smakują zupełnie „szampańsko” – mają swój styl, są mnie kwasowe, bardziej barokowe,  z rzadko spotykaną w szampanach nutą brzoskwiniowego dżemu. Z powodów cenowych najbardziej polecam Brut Nature Gran Reserva 2005 (85 zł), ale bardzo ciekawe jest też Brut Rosado Gran Reserva 2006 (99 zł), bo rzadko się pije różowe wino musujące o takim stopniu ewolucji, czyli w skrócie mówiąc – zmiodziałe maliny. Najbardziej ambitna tutejsza Cava – Extra Brut Gran Reserva Parisad2003 (159 zł) – wydała mi się już po szczycie swoich możliwości, ale też jest bardzo ciekawa: oprócz miodu znajdziemy tu koniak, stare drewno (wino bazowe fermentowało w beczkach), kwiat akacji…

Can Ràfols dels Caus Cava Brut Gran Reserva Parisad 2003
Starzec, ale wspaniały.

Te Cavy kupić można w sklepie Pod Pretextem na warszawskim Bemowie, a przez ich sklep internetowy zamówić tańszą Cavę Can Ràfols dels Caus Teraprima za 49 zł. Recenzja win spokojnych Can Ràfols dels Caus już wkrótce.

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.