Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Campo Viejo Rioja Reserva 2007

Komentarze
Campo Viejo Rioja Reserva 2007
Reserva za cenę Crianzy.

Bodegas Campo Viejo Rioja Reserva 2007

Parę tygodni temu gruchnęła wieść, że wina Campo Viejo wracają na polski rynek w ofercie nowego dystrybutora w znacznie niższych cenach. Te ostatnie są rzeczywiście zabójcze. 29,90 za Rioja Tempranillo, 39,90 za Reservę i 49,90 zł za Gran Reservę. Takie rzeczy dotąd tylko w Biedronce, ale zamiast Riojy no-name tutaj mamy wino od uznanej od lat winiarni.

Nad dotychczasowym importerem i jego cenami (149,90 zł za Gran Reservę) spuśćmy zasłonę miłosierdzia. Nowym jest Pernod Ricard, którego pewnie nie znacie z imienia, ale na pewno znacie ze sklepowych półek: w swojej kolekcji ma bowiem takie produkty jak Ballantine’s, Wyborową czy last not least, Jacob’s Creek. Wina są szeroko dostępne w takich marketach jak Real, Intermarché, Piotr i Paweł oraz w tzw. sklepach tradycyjnych w całej Polsce.

Rioja Tempranillo 2010 wbrew nazwie nie jest bezbeczkowym winem typu joven, raczej zastępuje dotychczasową Crianzę, ma lekkie nuty waniliowe, dużo owocu, ale też alkoholu i kwasu, jest smaczne, ale wydało mi się (w tej chwili) trochę wysilone, chyba że zagryziemy czymś mięsnym. Rioja Reserva 2007 jest ewidentnie szlachetniejsza, wciąż w fazie owocowej (porzeczki, czereśnie), beczka nie dominuje, choć jest obecna. Nie jest to Rioja w stylu tradycyjnym, ale nie jest też ciężka, ekstraktywna jak wiele tych nowoczesnych: udany kompromis. Gran Reserva 2005 ma więcej nut beczkowo-przyprawowych (cynamon), ale jest też sporo świeżości i elegancji, ciało średnie, wino w łatwo przyswajalnym, mainstreamowym stylu tak jak cała oferta Campo Viejo.

Nie są to wielkie butelki, ale nabierają kolorów w obliczu bardzo konkurencyjnych cen. 39,90 zł za jakościową Reservę to bodaj rekord Polski – na naszym niedawnym panelu ponad 100 win z Riojy średnia cena Crianzy wyniosła ponad 50 zł. (Dobra) Reserva pod strzechy – to hasło Winicjatywa zdecydowanie popiera.

Wina degustowali też inni blogerzy, przeczytaj opinie na: Pisane Winem, Białe nad Czerwonym, Do Trzech Dych.

Źródło win: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.