Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Lacus Inédito 2010

Komentarze
bodegas_lacus_inedito_blanco_nv_rioja
Biała burgundowa rioja.

Bodegas Lacus Rioja Blanco Inédito 2010

Mam poczucie, że gdy myślimy „rioja”, widzimy czerwone wino. Tymczasem jest inaczej. Krzysztof Dobryłko dobrze wyłożył podstawy, warto się z nimi zapoznać.

Cena prezentowanego wina nie jest niska, więc należałoby oczekiwać czegoś poważniejszego i tak jest. Nos – urzekający, przypomina przyzwoitego burgunda (Marek – przepraszam), choć wino obok chardonnay nawet nie leżało. To kupaż 4 odmian winorośli: viura, malvasía, maturana oraz garnacha blanca. Dalej w nosie dominuje delikatna wanilia i słodkie owoce egzotyczne. W ustach jest mocno kremowe, co zupełnie nie przeszkadza cieszyć się tym winem, bowiem zachowuje dobry poziom kwasowości. Dużo tu ciała, chętnie zobaczy w swoim towarzystwie jedzenie. Winifikowane w stali i dojrzewane w 500 litrowych beczkach z francuskiego dębu, Inédito Blanco to przykład tradycyjnego podejścia do produkcji, o którym pisał Krzysztof. Długie i ładne. Może cieszyć. Mnie się podobało. (65 zł, kupisz w winebarze Exovino Barcelona w Szczecinie, niedługo także w sklepie internetowym i na Konfederackiej 4 w Krakowie.)

Źródło wina: przesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.