Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Battenfeld Spanier Riesling Eisbach 2009

Komentarze
Battenfeld Spanier Riesling Eisbach 2009
Pyszny, niedrogi Riesling.

Battenfeld Spanier Riesling Eisbach 2009

Jednym z podstawowych dylematów towarzyszących winu jest decyzja o otwarciu butelki. Jest on szczególnie bolesny, gdy w piwnicy (kuchni) mamy tylko jedną butelkę z danego rocznika. Właściwie z góry skazani jesteśmy na porażkę, gdyż nawet wtedy, gdy wino okaże się wspaniałe, to pozostaje dręczące pytanie o to, jak by smakowało rok (kilka lat) później.

Dwa lata temu kupiłem w Berlinie kilkanaście butelek prostego rieslinga z rocznika 2009. Wszystkie pochodziły z niemieckich winnic i kosztowały w granicach 10€. Niedawno zacząłem je otwierać. Wina okazują się smaczne, a do tego mam przeświadczenie, że gotowe są do picia. Utraciły typowe dla młodych win nuty drożdżowe, a ukryty wcześniej owoc wypłynął na powierzchnię. Nie są to wina wielkie, ale świeżość cytrusowych owoców w połączeniu z umiarkowaną kwasowością ciepłego rocznika daje wyjątkowo przyjemną mieszankę.

Jednym z najlepszych okazał się prosty Riesling Eisbach, zrobiony w Hesji przez wschodzącą gwiazdę niemieckiego winiarstwa Oliviera Spaniera, który jest jednym ze współwłaścicieli winnicy Battenfeld Spanier. Wino jest bogate i zbudowane raczej na owocu niż wybujałej kwasowości. Pyszne!!! (11€, kupisz w Mövenpick w Berlinie)

Źródło wina: zakup własny.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.