Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Riesling J.P. Mueller 2011

Komentarze
Lidl Alsace Riesling J P Mueller 2011
Smaczne i przydatne na Święta.

Arthur Metz Alsace Riesling J. P. Mueller 2011

Lidl wabi do sklepów nową ofertą win. Od zeszłego poniedziałku obowiązuje nowy, śliczny katalog oraz oferta 27 win z Francji, Hiszpanii oraz Włoch. Wkrótce ją zrecenzujemy, a ja tymczasem skosztowałem niedobitka z poprzedniej promocji. I powiem szczerze, smakował mi bardziej niż pewne wina czerwone po 50 zł, nadesłane do degustacji przez Lidla.

Dostajemy tu typowego, smacznego Rieslinga z Alzacji, z jednej strony trochę zredukowanego, mineralno-szklanego, z drugiej – jest sporo owocu, ogólna miękkość, gładkość charakterystyczna dla Alzacji. Krótko mówiąc, pomimo że wino jest wytrawne, nie ma w nim cukru resztkowego, to kwasowość nie jest tak agresywna jak to się zdarza w Rieslingach niemieckich. Wino na pewno przyda się na Święta, jest odpowiednie do wędlin, a nawet jaj faszerowanych. Albo jeszcze w Wielkim Tygodniu do słodkowodnej ryby. Nic wielkiego, ale w tej cenie całkiem, całkiem. (17,99 zł, Lidl)

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • SstarWines.pl

  Pisaliśmy i my o nim:
  http://www.sstarwines.pl/wino14264

 • Zdjęcie profilowe Krzysztof Simsak
  Zdjęcie profilowe Krzysztof Simsak
  Krzysiek

  Ja ani trochę nie podzielam, nawet skromnego, entuzjazmu. Kupiłem, wypiłem, zapomniałem – zero emocji. Dla mnie świetny przykład na to, że lepiej dwa razy rzadziej, a lepszej jakości, chociaż z drugiej strony przykrości to wino nie sprawia i złym go nazwać nie można.

  • Wojciech Bońkowski

   Krzysiek

   „Lepiej dwa razy rzadziej” – no nie wszyscy podzielają ten pogląd i dla nich wino całkiem przyzwoite za 17,99 zł jest potrzebne. Mają np. 30 gości i coś muszą im dać do picia.

   • Zdjęcie profilowe Krzysztof Simsak
    Zdjęcie profilowe Krzysztof Simsak
    Krzysiek

    Wojciech Bońkowski

    W takim wypadku spełni swoją rolę – nie przyniesie gospodarzowi wstydu, goście ze smakiem wypiją, jednak ktoś, kto winami się interesuje i szuka w nich przyjemności, a nie tylko uzupełnienia posiłku nic tam ciekawego nie znajdzie. Ot – wino codzienne.

 • Wojtek

  Też próbowałem. Faktycznie nieźle zrównoważone, ale w zapachu – głównie winogrona + w tle tanie perfumy różane – strasznie mi to uprzykrzyło spożycie. Ale za niecałe 18 zł da się przeżyć. Nie było tak złe, jak pity kilka dni później niemiecki Riesling z Lidla za złoty chyba 13. Kwaśny w smaku, płaski w zapachu.